Polityka i Społeczeństwo

Opiniotwórcza amerykańska gazeta pisze o Lex TVN. TO nie spodoba się Kaczyńskiemu

„Washington Post” przyjrzał się sprawie ataku polskich władz na TVN. – Rządząca w Polsce prawicowa nacjonalistyczna partia stale traci w ostatnich miesiącach grunt pod nogami – ocenia amerykański dziennik.

USA zaniepokojone

Sprawa Lex TVN, czyli nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, wywołała ogromną burzę. Zaskakującym trafem założenia projektu uderzają akurat w nielubianą przez władzę telewizję TVN. Sytuacja wywołała niepokój amerykańskiej administracji – TVN należy bowiem do koncernu Discovery. Swoje obawy wyrażali rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oraz chargé d’affaires USA Bix Aliu w Warszawie.

USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej – pisał Aliu.

Nic dziwnego, że sprawie przyglądają się też amerykańskie media. Artykuł o Lex TVN opublikował „Washington Post”. Już tytuł publikacji jest wymowny – „Atak Polski na stację będącą amerykańską własnością wymaga mocnej reakcji USA”.

Gazeta zauważa, że ostatnie miesiące nie są dobrym czasem dla PiS.

Rządząca w Polsce prawicowa nacjonalistyczna partia stale traci w ostatnich miesiącach grunt pod nogami – czytamy w artykule. Washington Post zauważa, że PiS ma niestabilną sejmową większość, że ludzie są niezadowoleni z powodu decyzji podejmowanych przez rząd w czasie pandemii i że złą wieścią dla władzy jest powrót Donalda Tuska.

Nie powinno więc dziwić, że PiS znów podejmuje próbę neutralizacji najlepiej ocenianej stacji informacyjnej, TVN24, która, w przeciwieństwie do mediów publicznych, nadaje obiektywne informacje i krytyczne komentarze na temat rządu – pisze amerykańska gazeta i podkreśla, że ta strategia przypomina rozwiązania przyjęte na Węgrzech. Wspomina też o zakupie Polski Press przez Orlen.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie