Polityka i Społeczeństwo

Olbrzymi cios w polskich przedsiębiorców. Zapłacą gigantyczne kwoty

Obecna ekipa rządząca lubi powtarzać, że los polskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych małych i średnich mocno leży im na sercu. Nie dalej jak wczoraj szef rządu po raz kolejny obiecywał, że w końcu zostanie uwolniona ich energia, że w końcu będą mogli rozwijać się w tempie, na jakie zasługują.

“Jeżeli wyborcy nam zaufają, to chcemy w kolejnej kadencji robić więcej, jeszcze więcej, żeby preferencje podatkowe dla młodych przedsiębiorców i dla młodych pracowników były szeroko zastosowane i szeroko wykorzystywane. (…) Idziemy w tę stronę, żeby obciążenie dla młodych ludzi było jak najniższe” – powiedział premier.

Zabawne, że w tym samym czasie, gdy Mateusz Morawiecki mówił o zmniejszaniu obciążeń, w rządzie zapadała arbitralna decyzja o ustaleniu w założeniach do przyszłorocznego budżetu wysokości przewidywanego średniego wynagrodzenia. Ma to znaczenie niebagatelne, bowiem właśnie na podstawie tej kwoty wyliczana jest minimalna kwota składek na ubezpieczenie społeczne, będące od lat największym hamulcem w rozwijaniu małych firm młodych pracowników.

Jak pisze portal radia RMF FM, ZUS dla przedsiębiorców ma w przyszłym roku wzrosnąć o 10 procent. Do nawet 1500 złotych. Tyle pieniędzy przedsiębiorcy i samozatrudnieni będą musieli co miesiąc odprowadzać w ramach składek. Tak duża podwyżka ma wynikać z bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy. Jak wszyscy wiemy, mamy teraz rekordowo niskie bezrobocie i wiele z tych małych firm ma bardzo poważny problem ze znalezieniem rąk do pracy. Rząd jednak zamiast znaleźć rozwiązania, które ten problem rozwiążą, obciąży ich rekordowo wyższą daniną na m.in. publiczną służbę zdrowia czy przyszłą emeryturę, z których ci i tak zwykle nie planują korzystać.

Nie można zapominać o tym, że ekipa rządząca oczywiście mogłaby znaleźć metody rekompensowania większego obciążenia prowadzonych działalności, ale z pewnością tego nie zrobi. W końcu to ostatnie chwile dobrej koniunktury i na dodatek rok wyborczy, w którym PiS chce wdrożyć w życie kolejne bardzo kosztowne programy socjalnego wsparcia i kupowania głosów wyborców. Fakt, iż bez żadnych konsekwencji mogą to robić z portfeli przedsiębiorców tylko ich rozzuchwala. A Ty, polski przedsiębiorco płacz i płać.

Źródło: RMF FM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie