Polityka i Społeczeństwo

Ojoj, co za blamaż! Nie uwierzycie, ilu Polaków szczerze nienawidzi Polskiego Ładu [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster zapytał Polaków, jak oceniają Polski Ład. Okazuje się, że nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z reformy.

Polski Ład nie podoba się Polakom

“Jak oceniasz Polski Ład?” – takie pytanie zadano Polakom w sondażu Instytutu Badań Pollster, który wykonano na zlecenie “Super Expressu”.

Wyniki? Aż 64 proc. osób odpowiedziało, że ocenia reformę źle. Tylko 20 proc. uznało, że wypadła ona dobrze. 18 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź: trudno powiedzieć/nie wiem.

Skąd taki pesymizm? Geneza problemu leży w zamieszaniu, jakie powstało zaraz po wejściu w życie nowych przepisów, które skutkowały sporym obniżeniem pensji np. nauczycielom czy mundurowym. Doszło do tego, że nawet premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Interii bił się w pierś: – To jest potknięcie, które nie powinno mieć miejsca. Za niepotrzebny stres i nerwy przepraszam wszystkich, których ten błąd dotknął. Natychmiast wydałem polecenie, by go naprawić i za kilka dni od dzisiaj nie powinno być po nim śladu.

Szef Instytutu Badań Pollster nie jest więc zaskoczony wynikami sondażu.

Wygląda na to, że ludziom nie podoba się Polskie Ład, nie rozumieją go, a to powoduje spadki wyników sondażowych rządzących, czyli Zjednoczonej Prawicy – komentował sprawę Paweł Piekarski.

Księgowa komentuje

W rozmowie z se.pl księgowa, która na co dzień zajmująca się zawiłymi przepisami, dodała, że Polski Ład dodatkowo utrudnił jej życie zawodowe. – My, specjaliści w branży, nauczymy się tego, ale czy pozostali adresaci tych super przepisów to zrozumieją? – pytała chyba jednak retorycznie Monika Małachowska.

Polski Ład to jednak przede wszystkim klęska rządu. PiS chciał za pomocą reformy odzyskać dawne poparcie. Nowe sondaże sugerują, że to może teraz utrzymywać się już na poziomie poniżej 30 proc. Oznacza to zapewne powolną agonię polityczną partii.

Sondaż zrealizowany w dniach 12-13 stycznia 2022 roku na próbie 1044 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie