Polityka i Społeczeństwo

Ojciec Rydzyk układał tę ramówkę TVP? Widzowie przecierają oczy ze zdumienia

Flickr.com/Ministerstwo Kultury

Co można oglądać w TVP? Z pewnością Jacek Kurski odparłby, że jego media stawiają na zróżnicowane treści. Tyle że w sieci krąży print screen programu stacji. Okazuje się, że wierni widzowie telewizji publicznej byli ostatnio niemal skazani na programy o katolickim przekazie.

TVP stawia na wierzących?

Wspomniany print screen z niedzielnym programem TVP1 okazał się hitem internetu. Internauci kpią jednak z jego zawartości. Chodzi o to, że TVP1 nadawało głównie programy o chrześcijańskim przekazie. Można wręcz uznać, że media publiczne chcą rywalizować z TV Trwam.

I tak np. w godzinach porannych na TVP1 transmitowano “Słowo na niedzielę” (6:55), a potem od razu puszczono transmisję z Łagiewnik (7:00). To jednak nie koniec.

Po 10:25 zaczęła się istna uczta dla katolickiego widza. Mieliśmy więc magazyn kulinarny “Klasztorne smaki Remigiusza Rączki”, potem “Słowo na niedzielę”. O 11:00 zaczęła się “Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze”, doprawiona programem “Między ziemią a niebem”. Południe to czas idealny na “Anioł Pański”, który został spuentowany dokumentem “Wadowickie spotkania ze Świętym Janem Pawłem II”, który skończył się o 13:15.

TVP Trwam?

Patrząc na powyższe, trudno nie uznać, że TVP1 chce rywalizować z TV Trwam o. Rydzyka. Prowokuje to też pytanie o zasadność misji TVP. Media publiczne powinny oczywiście realizować programy edukacyjne (np. historyczne), których nie opłaca się przygotowywać stacjom prywatnym. Muszą też przygotowywać rzetelne, obiektywne serwisy informacyjne. Emisja programu o tematyce chrześcijańskiej też nie stanowiłaby problemu. Jest jednak pewne “ale”.

Problem zaczyna się bowiem, gdy TVP1 wyraźnie zaczyna stawiać na programy katolickie i nazbyt nachalnie promuje kwestie religijne. To zaś miało miejsce w ostatnią niedzielę.

Miejmy nadzieję, że to tylko dziwny wypadek przy pracy redakcji mediów publicznych. Czy tak było, przekonamy się w kolejny weekend.

Źródło: Internet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie