Polityka i Społeczeństwo

Ogromny niepokój Donalda Tuska. “Weto może stać się jednym z etapów wychodzenia z Unii.”

Zjednoczona Prawica grozi wetem unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy – Weto może stać się jednym z etapów wychodzenia z Unii. Na pewno pogrąży naszą reputację i zaostrzy nasze relacje z wieloma członkami Unii – mówi były premier.

Donald Tusk zapytany o zbieżność z rosyjskimi interesami prowadzonej przez PiS polityki, zwraca uwagę na pasywność w sprawie Ukrainy i Białorusi – W polityce zagranicznej to antyeuropejskość, entuzjastyczne wsparcie Trumpa, najbardziej prorosyjskiego prezydenta w historii USA, zdumiewająca pasywność rządu PiS w sprawach Białorusi i Ukrainy, zaskakująca potulność w relacjach z Moskwą – opisuje.

Były szef Rady Europejskiej zapytany o demonstracje kobiet na ulicach mówi, że nie ma powrotu do kompromisu aborcyjnegoJego jedyną zaletą było to, że chronił przed ostrą konfrontacją. PiS go zniszczyło, bo chciało tej konfrontacji – podkreśla. – Jeśli spojrzymy na średnią rozwiązań przeprowadzonych przez europejskie rządy konserwatywne, konserwatywno-liberalne, chrześcijańsko-demokratyczne, to jest ona 50 lat do przodu w porównaniu do tego, co mamy w Polsce. Co dla PiS jest radykalnie lewicowe, dla europejskiej chadecji jest normą – tłumaczy.

Źródło Newsweek


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie