Polityka i Społeczeństwo

Ogromny niepokój Donalda Tuska. “Weto może stać się jednym z etapów wychodzenia z Unii.”

Szukanie Camerona w PiS nie ma większego sensu, to był w końcu polityk umiarkowany, kulturalny, Europejczyk do szpiku kości – mówi Donald Tusk.

Donald Tusk udzielił wywiadu Newsweekowi, w którym mówi o polskim wecie budżetu, Polexicie i demonstracjach. Były premier zapytany, czy PiS wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej mówi, że tak, jeśli pozwolimy im rządzić dłuższy czas. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) podkreśla, że szukanie w Polsce odpowiednika Davida Camerona nie ma sensu.

Na szczęście nie ma u nas Camerona. Na razie. Camerona, a więc kogoś, kto dla rozwiązania konfliktu wewnątrz własnej partii doprowadził do brexitu. Szukanie Camerona w PiS nie ma większego sensu, to był w końcu polityk umiarkowany, kulturalny, Europejczyk do szpiku kości, który popełnił koszmarny błąd. Kaczyński jest do szpiku kości antyeuropejski w sensie kulturowym. Jest antyzachodni. Bardziej niż Unii nie znosi Europy – mówi Donald Tusk.

Szef EPL zaznacza, że brytyjskie doświadczenie musi być dla nas bardzo poważnym ostrzeżeniem – Nie trzeba mieć sześćdziesiątki na karku, żeby pamiętać czas, kiedy poparcie dla Unii w Anglii sięgało 70 procent. Ale rozpoczęła się gigantyczna kampania antyunijna i przyniosła gorzkie owoce. U nas taka kampania właśnie trwa – ocenia.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie