Polityka i Społeczeństwo

Ogromne wzmocnienie dla Rafała Trzaskowskiego. “Wielkie uznanie za start i nadzieję na zwycięstwo”

Rafał Trzaskowski
Fot. Flickr

W piątek zarząd PO zdecydował, że to Rafał Trzaskowski powalczy o urząd prezydenta Polski z ramienia partii. Nowy kandydat otrzymał już głos wsparcia ze strony Donalda Tuska.

O tym, że Koalicja Obywatelska planuje postawić w wyborczym wyścigu na Rafała Trzaskowskiego pisaliśmy już w środę. Oficjalnie tę decyzję ogłoszono w piątek. Wcześniej ze startu w wyborach zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zmianę kandydatów skomentował na Twitterze Donald Tusk. Były premier wyraził uznanie dla Kidawy-Błońskiej i Radosława Sikorskiego, którego również rozważano jako nowego kandydata. Na koniec skierował słowa wsparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

Wielkie uznanie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej za styl i odpowiedzialność, dla Radosława Sikorskiego za gotowość do walki i lojalność i dla Rafała Trzaskowskiego za start i nadzieję na zwycięstwo. Będziemy Cię wszyscy wspierać. Z całych sił – napisał Donald Tusk.

Nowego kandydata wspiera także Małgorzata Kidawa-Błońska.

Rafale, walcz i wygraj. Wszyscy będziemy Cię wspierać i zwyciężymy – napisała wicemarszałek Sejmu.

https://twitter.com/M_K_Blonska/status/1261382412640161792

To wsparcie na pewno Trzaskowskiemu się przyda. Przed nim i jego sztabem spore wyzwanie. Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory, więc nie jest pewne, ile czasu nowy kandydat ma na swoją kampanię. Na pewno będzie to kampania intensywna, a Trzaskowski musi przecież łączyć obowiązki kandydata i prezydenta Warszawy. Ponadto nie rywalizuje tylko z Andrzejem Dudą. Wśród kandydatów opozycji Trzaskowski ma sporą konkurencję w osobach Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni – cel KO to walka z nimi o drugą turę. W pierwszym sondażu opublikowanym po wymianie kandydatów (Kantar Polska dla Faktów TVN), Rafał Trzaskowski zajął trzecie miejsc z 11 procentowym poparciem. Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze, a drugi był Szymon Hołownia z 17 procentami. Czy trend się odwróci? Najbliższe tygodnie z pewnością będą politycznie emocjonujące.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie