Gospodarka

Ogromne pieniądze na walkę z pandemią. KE i inne państwa zebrały ponad 6 mld euro

Viera Jourova o wyborach

Komisja Europejska (KE) oraz 40 państw z całego świata zobowiązało się do przeznaczenia łącznie 6,15 mld euro na walkę z pandemią Covid-19 oraz wsparcie najuboższych obywateli poszczególnych krajów. Powyższe postanowiono w czasie konferencji zorganizowanej przez KE i organizację Global Citizen.

Walka z pandemią

Najwyższą kwotę zadeklarowała KE z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). To aż 4,9 mld euro. USA obiecały, że wydadzą na cel 545 mln USD, Niemcy – 383 mln euro, a Kanada – 300 mln CAD (219 mln euro).

Na co jednak mają zostać wydane środki? Po pierwsze na wspólny zakup testów, leków i szczepionek na Covid-19. Do tego dochodzi także wsparcie dla najuboższych i wykluczonych grup społecznych.

… i szczepionki dla wszystkich

Politycy podkreślali też, że konieczne będzie masowe udostępnienie szczepionek dla wszystkich mieszkańców wszystkich krajów na świecie. Dla przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen to kwestia międzynarodowej solidarności. W podobnym tonie wypowiedzieli się liderzy takich krajów jak Wielka Brytania, Włochy i Francja.

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie