Polityka i Społeczeństwo

Ogromne nagrody w ministerstwach. Te kwoty zwalają z nóg!

Wysoka cena ustępstw władzy. To nie Morawiecki jest największym przegranym?
Fot. Flickr

Jedenaście ministerstw odpowiedziało na interpelację Adama Szłapki dotyczącą przyznanych w zeszłym roku nagród. Kwota robi ogromne wrażenie.

Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej, wysłał do wszystkich ministerstw interpelację dotyczącą przyznanych w ubiegłym roku nagród. Na poselskie zapytanie odpowiedziało w sumie 11 resortów, z czego w siedem poinformowało o wysokości przyznanych nagród. W czterech nie było dodatkowych gratyfikacji. Na interpelację nie odpowiedziało m.in. MSWiA, Ministerstwo Sprawiedliwości, czy resort obrony narodowej.

W ubiegłym roku ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego z siedmiu resortów przyznali swoim podwładnym ponad 18,5 mln zł nagród. Najhojniejszy okazał się Zbigniew Rau, szef MSZ – informuje Interia.pl

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych, kompletnie zmarginalizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, wypłacono nagrody w wysokości 6,2 mln zł. Na drugim miejscu plasuje się Ministerstwo Klimatu i Środowiska – 5,6 mln zł. Podium zamyka resort zdrowia – 3,1 mln zł. Piotr Gliński wypłacił w ministerstwie dziedzictwa i kultury 3 mln zł.

Ministerstwa, które nie odpowiedziały na interpelację, nie mają co liczyć na pobłażliwość. Widząc jak podchodzi to takich spraw Adam Szłapka, można się nawet spodziewać skierowania sprawy do sądu.

Na pewno ministerstwa, które nie odpowiedziały zdają sobie sprawę z tego, że przyznały nagrody wyższe niż w innych resortach. Odpowiedzi najpewniej udzieli ci, którzy uznali, że u nich wysokość nagród jest relatywnie nieduża. Będziemy drążyć – mówi w rozmowie z Interią.

Źródło: Interia.pl

Czytaj również:

Elżbieta Witek ma gest! Kolejna kontrowersyjna decyzja pani marszałek, niektórzy mogliby tylko o tym pomarzyć

Rosja odpowiada na propozycje USA i wyrzuca amerykańskiego dyplomatę. Biden ostrzega: ryzyko inwazji wysokie

Krótka pamięć Kaczyńskiego. Niedawno sam to zachwalał, dziś bezlitośnie wskazuje winnych. “Błędem było powierzenie…”

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie