Ogórek chciała wykpić Radomira Wita z TVN24, ale coś poszło nie tak. Po TEJ ripoście zrobiło nam się jej żal

Magdalena Ogórek chciała wbić szpilę Radomirowi Witowi, ale wyszło jak zwykle. Pracownica TVP Info nadziała się na bolesną ripostę.

Ogórek reaguje na obietnice Kaczyńskiego

Żeby zrozumieć kontekst tej zabawnej historii należy cofnąć się do programowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która w miniony weekend odbyła się w Warszawie. Oczywiście w roli głównej występował Jarosław Kaczyński, który postanowił wytoczyć wyborcze działa i naobiecywał potencjalnym wyborcom różne frykasy.

Szef partii rządzącej zapowiedział, że już od nowego roku świadczenie 500 plus zmieni się w świadczenie 800 plus (choć nazwa pozostanie taka sama).

– Ja dziękuję, że niektórzy tu moje imię wymieniają, ale przecież to nie ja będę dawał – żartował Kaczyński. Prezes PiS obiecał również inne propozycje programowe dotyczące polityki socjalnej i gospodarczej. — Druga sprawa: bezpłatne leki od 65. roku życia. Oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych. Można powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji — zapowiedział Kaczyński.

Kaczyński nie byłby sobą, gdy przy okazji nie zaatakował TVN-u. Prezes PiS mówił o „urojonej rzeczywistości”, którą stacja pokazuje swoim widzom. Bo – jego zdaniem – w Polsce jest dobrze, a po jesiennych wyborach będzie jeszcze lepiej. Oczywiście pod warunkiem, że to PiS wygra.

Do wypowiedzi Kaczyńskiego i towarzyszącym im komentarzy odniosła się Magdalena Ogórek. Pracownica TVP Info postanowiła wbić z tej okazji szpilę Radomirowi Witowi, który w jej wpisie jest określony jako „chłopak”, co w zamyśle Ogórek miało być pewnie pobłażliwe. „W TVN24 pełna histeria. Pan od programu ‘Kampania Bez Kitu’ ogłosił na antenie, że 500+ jest warte 350zł, a 800+ będzie warte 500. Tak sobie chłopak policzył, patrząc na wierzby za oknem. Bez kitu. PS. Btw: 0+ od Platformy warte było 0 zł. Całe 8 lat” – napisała.

Wit odpowiedział Ogórek

Na ripostę dziennikarza nie trzeba było długo czekać. „Pani posłucha ze zrozumieniem, bo w tym, co Pani tutaj pisze, jest tyle prawdy, ile w stwierdzeniu, że Magdalena Ogórek zdobyła szerokie poparcie w wyborach prezydenckich. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej karierze politycznej!” skwitował Radomir Wit.

Przypomnijmy – w 2015 r. Magdalena Ogórek wystartowała w wyborach prezydenckich jako kandydatka bezpartyjna, ale z poparciem SLD. Zajęła 5. miejsce, zdobywając 353 883 głosy (2,38 proc.). Do TVP Info trafiła w 2016 r. i z tą stacją jest związana do dziś. Nie każdy pamięta, że dwa lata wcześniej prowadziła program „Atlas świata” w TVN24 Biznes i Świat.

Źródło: teleshow.wp.pl

 

Jedna odpowiedź na Ogórek chciała wykpić Radomira Wita z TVN24, ale coś poszło nie tak. Po TEJ ripoście zrobiło nam się jej żal

  1. Srit pisze:

    Magda ma rację. A ten Wit ciągle krytykuje. Jak dają źle, nawet jakby dali 2000 to by zaraz odliczył inflację, ale jak PO nie dawało nic to gdzie wtedy był? Nerwusek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *