Po godzinach

Oglądasz Netflixa? Według arcybiskupa Gądeckiego grozi Ci homoseksualizm, rozwiązłość i hedonizm!

Kościów
Shutterstock

– Dzisiaj (…) niemalże każdy serial dla młodzieży na Netfliksie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości. Przeciwnicy wykorzystują obficie kanały dystrybucji treści i formowania sumień, które są mało używane w Kościele – powiedział abp. Stanisław Gądecki.

Polski Kościół Katolicki jest na coraz większym zakręcie. Ciągłe polityczne komentarze, wchodzenie z butami do polskich domów (i łóżek), liczne afery, brak zdecydowanego odcięcia się od nich – to wszystko powoduje, że Polacy odwracają się od Kościoła, a świadczyć o tym może choćby wypisywanie dzieci z lekcji religii.

Ale hierarchowie sami są sobie winni nie czując zmieniającego się świata i społeczeństwa.

W odwróceniu tej tendencji nie pomogą również wypowiedzi Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i metropolity poznańskiego. Arcybiskup, o ostatnie masowe protesty w sprawie aborcji obwinił młodych ludzi. Zdaniem Gądeckiego, strajkujący są ofiarami dzisiejszych czasów. – Dzisiejsi młodzi dźwigają w sobie balast dzisiejszej kultury medialnej – powiedział.

Winnym ogólnopolskich protestów nie jest ani Jarosław Kaczyński ani Trybunał Konstytucyjny. To wina Netflixa – filmowej platformy. – Dzisiaj (…) niemalże każdy serial dla młodzieży na Netfliksie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości. Przeciwnicy wykorzystują obficie kanały dystrybucji treści i formowania sumień, które są mało używane w Kościele – powiedział arcybiskup.

Zdaniem Gądeckiego winny jest także “system wychowania”. – Mamy żywą niechęć różnych grup do obecnego rządu i pragnienie obalenia go, przekierowane przez niektórych polityków przeciwko Kościołowi (…) [który] zdał sobie wyraźniej sprawę z tego, jak daleko poszła laicyzacja i degradacja naszej kultury. Wzorce zachodnie zostały szeroko przeniesione na nasz grunt. Model życia według zasad konsumpcjonizmu bez cierpień i bez trosk stał się pragnieniem wielu – dodał metropolita poznański.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie