Polityka i Społeczeństwo

Odrażające słowa polityka PiS. W sieci wybuchła burza

Zapewne o takich życzeniach marzy dziś każdy prawdziwy Polak. “Wszystkiego najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy” – napisał Robert Popkowski, radny sejmiku wielkopolskiego, do kolegi-radnego PiS z Konina, Jacka Kubiaka.

Popkowski zapomniał chyba o tym, że życzenia urodzinowe składane na Facebooku są widoczne publicznie. Nie wiemy, czy szczęśliwy jubilat popłakał się ze wzruszenia. Znamy za to reakcję Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. “Zamień tęczę na Żydów i mamy życzenia spełnienia marzeń, jakie mogli składać sobie hitlerowcy” – twierdzą jego działacze i zapowiedzieli już złożenie zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa.

Reakcja opozycji

Podobnie działają posłowie Paulina Hennig-Kloska i Tomasz Nowak, którzy dzisiaj poinformowali, o złożeniu zawiadomienie w prokuraturze.

– W latach 30. XX wieku faszyści życzyli sobie wytępienia narodu żydowskiego, a potem dochodziło do masowych mordów. Dzisiaj w równie skandaliczny sposób radni Zjednoczonej Prawicy składają sobie życzenia z okazji urodzin. Bo moim zdaniem mają one wydźwięk rodem z faszystowskich Niemiec — mówi Onetowi Hennig-Kloska.

O co tyle hałasu?!

No właśnie, o co tyle hałasu – dopytuje niejako sam Popkowski, który nie kryje zdziwienia i na łamach lokalnych mediów tłumaczy genezę życzeń.

Życzenia skierowałem do osoby, która ma jednoznacznie negatywny stosunek do komunizmu i innych ideologii totalitarnych, ponieważ są one wrogo nastawione do tradycyjnych polskich wartości — zacytował Popkowskiego portal koninskagazetainternetowa.pl.

Działania posłów z opozycji? To proste! To tylko część ich kampanii wyborczej!

Co do działań posłów z Koalicji Obywatelskiej, rozumiem, że rozpoczęła się kampania wyborcza. Szkoda jednak, że nie reagowali wtedy, gdy ich polityczny kolega Sikorski mówił o dorzynaniu watahy, a polityczny guru Schetyna o PiS-owskiej szarańczy — mówi Popkowski.

Inspiracja słowami duchownego?

Oryginalne życzenia radnego są z pewnością inspirowane słowami abp. Marka Jędraszewskiego, który mówił parę dni temu o tęczowej zarazie. Teraz także duchownym ma zająć się prokuratora.

W ostatnim czasie narasta skala ataków werbalnych na osoby homoseksualne – przynajmniej takie wrażenie można odnieść, analizując doniesienia medialne. Rządy PiS niosą za sobą narastanie niebezpiecznych skrajności. A to nigdy nie kończy się dobrze…

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie