Polityka i Społeczeństwo

Odnotowujemy gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Czy to czas na wprowadzenie obowiązkowych szczepień? [SONDAŻ]

Shawn Goldberg / Shutterstock.com

Czwarta fala pandemii przyspiesza – w ostatnim czasie odnotowujemy gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Czy to czas, by rozważyć obowiązkowe szczepienia? Polacy wypowiedzieli się na ten temat w najnowszym sondażu.

Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w Polsce w pełni zaszczepionych (szczepionką J&J i dwiema dawkami pozostałych preparatów) jest już ponad 19,5 mln osób. To ponad połowa populacji.

Jednak w ostatnim czasie obserwujemy gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem, a miażdżąca liczba przypadków dotyczy osób niezaszczepionych. Pojawia się więc pytanie – czy to moment, by rząd wprowadził obowiązek szczepień? Takie pytanie zadano Polakom w sondażu SW Research przygotowanym dla portalu NaTemat.

Wyniki sondażu wskazują, że pomysł obowiązkowego szczepienia raczej nie spotyka się z entuzjazmem. Odpowiedź przeczącą wybrało 47,3 proc. ankietowanych. Z kolei pomysł obowiązkowego szczepienia podoba się 33,8 proc. badanych. Pozostałe 18,9 proc. nie ma na ten temat zdania. Analiza szczegółowych wyników wskazuje, że największe poparcie dla obowiązkowych szczepień wykazują osoby w wieku powyżej 50 lat, najmniej ten pomysł podoba się młodym. W grupie wiekowej do 24 roku życia odpowiedź „nie” zaznaczyło aż 60,9 proc.

Źródło: NaTemat.pl

Do szczepień wciąż nawołują przedstawiciele rządu.

To jest jedyny moment i ostatni dzwonek, żebyśmy się zaszczepili, kto się waha i zastanawia, to jest walka o nasze zdrowie i życie, ponieważ zakażenie koronawirusem czasem kończy się także śmiercią – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie RMF FM. – Nie ma lepszej rekomendacji dla szczepionki, niż ta, że jeżeli nawet zachorujemy, to ten przebieg nie będzie taki ciężki – dodał wiceminister.

Źródło: NaTemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie