Polityka i Społeczeństwo

Odlot prawicowego dziennikarza. Pereira widzi Dudę jako…

Odlot prawicowego dziennikarza. Pereira widzi Dudę, jako...
fot. youtube

lidera opozycji

Samuel Pereira znany jest nie tylko ze swojego ciętego języka, ale i z bezgranicznej wiedzy. Obecny szef TVP Info dał się poznać jako prawdziwy ekspert. Zasłynął nienaganną znajmością polskich powiedzeń, co wywołało w internecie akcję #PrzysłowiaPeriery. Twierdził również, że w trakcie debaty prezydenckiej Macron – LePen liczby wyświetlanie na monitorach przedstawiają poparcie dla każdego z kandydatów, gdy w rzeczywistości pokazywały one czas na odpowiedź.

Tym razem Pereira znowu postanowił dołożyć do pieca. We wczorajszym programie Minęła 20 na antenie TVP Info pan redaktor stwierdził, że Merytoryczną opozycją w Polsce jest Prezydent Andrzej Duda, a nie PO, ani N”.

Trzeba przyznać, że w hierarchii spinów i budowania narracji przez media narodowe ten przekaz to istne mistrzostwo świata.  Andrzej Duda wetując wczoraj ustawy o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa nagle stał się liderem merytorycznej opozycji. A, że  opozycję umiarkowaną i totalną należy odróżniać, wie w Polsce każde dziecko. Dlatego też zdaniem pana redaktora prezydent wyrasta na lidera nowego skrzydła na naszej scenie politycznej.

Pomijając fakt, że Duda wywodzi się z PiS i przez ostanie 2 lata grał dokładnie tak, jak mu Jarosław Kaczyński zagrał, to twierdzenie Pereiry jest po prostu śmieszne.

https://twitter.com/hanna_lisowa/status/889591684648116224

Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pan redaktor nie żartował…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie