Po godzinach

Oby to było tylko przejęzyczenie… Fatalna wpadka w TVP, internauci nie mają litości

Sebastian Gora Photo / Shutterstock

Widzowie TVP słyszą wiele dziwnych teorii, ale coś takiego chyba jeszcze na antenie telewizji publicznej nie padło. Oby to było tylko przejęzyczenie, a nie oficjalny przekaz rządowej stacji!

20 lipca w „Panoramie” na TVP2 wyemitowano materiał o locie Jeffa Bezosa w kosmos. Miliarder zorganizował pierwszy w historii komercyjny lot, co więcej – z wykorzystaniem statku zarządzanego wyłącznie przez komputer. Jednym słowem – ta 10-minutowa wycieczka była początek nowej ery podboju kosmosu.

Lot Bezosa najwyraźniej zrobił ogromne wrażenie na prowadzącym „Panoramę”. Karol Gnat pozwolił sobie na żart, jednak widzowie zamiast się zaśmiać, poczuli konsternację.

A kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię i zatrzyma się niemal w tym samym punkcie, w telewizyjnej Dwójce usłyszą państwo znowu dźwięk Panoramy – powiedział Gnat. No i te słowa, będące spektakularnym powrotem do teorii geocentrycznych, zostały przez internautów wyśmiane. Przecież to oczywiste, że Ziemia krąży wokół Słońca…

„Kopernik się w grobie przerwach”, „2 miliardy rocznie przez pięć lat…”, „Jednak wracamy do średniowiecza”, „To idealnie wpasowuje się w średniowieczne poglądy PiS”, „Kopernik ty ukryta opcjo niemiecka!”, „Edukacja wg Czarnka” – to tylko niektóre przykłady komentarzy.

Cóż, mieliśmy już Ewę Kopacz opowiadającą o polowaniach ludzi na dinozaury, a Elżbieta Witek uczyła się o zbrodni katyńskiej z przedwojennych książęk. Teraz dziennikarz TVP spektakularnie zanegował przewrót kopernikański. Miejmy nadzieję, że to było tylko przejęzyczenie, a nie szykowanie gruntu pod nową edukacyjną rewolucję ministra Czarnka…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie