Polityka i Społeczeństwo

Obsesja Kowalskiego przeraża! Kredkowy poseł myśli o Tusku nawet w TYCH okolicznościach

Obsesja Janusza Kowalskiego na punkcie Donalda Tuska jest powszechnie znana. Kredkowy polityk myśli o liderze PO nawet w kontekście piłkarskiego mundialu.

Na otwarcie swojej przygody z piłkarskimi mistrzostwami świata reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Meksykiem. Z jednej strony to pierwszy w XXI wieku pierwszy mecz na mundialu, którego Polacy nie przegrali. Z drugiej – ekipa Czesława Michniewicza zaprezentowała fatalną grę, a na dodatek Robert Lewandowski zmarnował rzut karny.

Donald Tusk, który prywatnie jest wielkim fanem futbolu, przypomniał po meczu, że jeden z największych sukcesów w historii polskiej piłki też zaczął się od remisu.

W 1982 pierwszy mecz zagraliśmy na 0:0. I też wyglądało słabo. A później był medal. Nie poddajemy się – napisał lider PO. Miał na myśli pierwszy mecz Polski na mundialu w 1982, który rozgrywany był w Hiszpanii. Wówczas biało-czerwoni zremisowali bezbramkowo z Włochami. Co więcej, ekipa Antoniego Piechniczka zremisowała 0:0 także w drugim meczu grupowym z Kamerunem. W ostatniej potyczce pokonali jednak Peru 5:1, wyszli z grupy i ostatecznie zdobyli trzecie miejsce, pokonując Francję 3:2.

Do wpisu Tuska odniósł się Janusz Kowalski. Lider PO może chyba nazywać kredkowego wiceministra stalkerem, bo niepokojące jest, iż polityk Solidarnej Polski myśli o Tusku nawet w kontekście mundialu.

W 1982 przecież WY pierwszy mecz przegraliście 1:2 z Algierią. Ale fakt-medal srebrny był. A Polska się nie poddaje i walczy! – napisał Kowalski, mając na myśli pierwszy mecz RFN na tych mistrzostwach. Co oczywiście ma budować narrację, że Donald Tusk jest Niemcem.

Internauci wykpili obsesyjny wpis Kowalskiego. „Obsesja”, „Żenada”, „Wyzwiska, że ktoś jest Niemcem, mogły być śmieszne w podstawówce”, „Odmawia pan innemu Polakowi polskości? Kim pan jest, by o tym decydować?” – czytamy w komentarzach.

To jest jednak szambo. Polski wiceminister pisze, że przywódca największej partii opozycyjnej jest Niemcem – mocno wpis Kowalskiego skomentował prof. Stanisław Żerko.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie