Po godzinach

Obsceniczny rosół z szatana? W województwie małopolskim zapanował strach i zgorszenie

fot. Shutterstock

Proboszcz parafii w Pcimiu w woj. małopolskim ma niemały problem. Lokalna społeczność, natchniona chyba przez samego Księcia Ciemności w tęczowych ciuszkach, namalowała bowiem mural…

Jeśli po tym wstępie myślicie, że przedstawia on samego Lucyfera czy innego Belzebuba, uspokajamy – nie, na malunku widać… kolorowego koguta. Tyle że duchowny uważa, że ptak jest w istocie tęczowy. Jakby tego było mało, mural powstał ponoć we współpracy z fundacją wspierającą LGBT i aborcję. Jak na Pcim to mieszanka wybuchowa.

Inicjatorzy projektu “Regio-mural Kliszczacy” twierdzą teraz (uważajcie, bo wam uwierzymy, cynicy!), że chcieli tylko aktywizować gminną młodzież. Duchowny jednak – jak uważa – przejrzał ich prawdziwe zamiary. Tak naprawdę chodzi o promocję LGBT!

Zgroza w Pcimiu

I tak w Pcimiu zapanował strach i zgorszenie. Ptasi malunek straszy starszych i dzieci. Kogut stał się dla lokalnej społeczności symbolem „zdrad, fałszywości” – tak ponoć określił go, przemawiając do wiernych z pozycji ambony sam ksiądz.

“Dla mnie kogut jest symbolem zdrady i to zdrady największej, bo Piotrowej (…), niech rodzice uważają, na co zapisują dzieci następnym razem”

– grzmieć miał w kościele zgorszonych duchowny.

Zapewne ksiądz sięgnął przy analizie problemu po Wikipedię. Pod hasłem „kogut” czytamy tam bowiem, że jest to ptak, „symbolizujący nadejście światła”. Z kolei Lucyfer oznacza przecież „niosący światło”. Do tego wszystkiego ta pcimska odmiana ma tęczowe pióra, więc całość można powiązać ze słowami innego kościelnego bohatera ostatnich dni – bp. Ignacego Deca – który stwierdził, że dziś diabeł przywdziewa tęczowe szaty. I tak wszystko staje jasne i czytelne. W oczach księdza fundacja namalowała diabła w czystej postaci!

Rosół z szatana?

Iście Lovecraftowa zgroza w Pcimiu trwa nadal. Co teraz bowiem uczynić z kogutem? Ten pozornie nic nie robi. Łypie tylko podejrzanie codziennie na przechodniów swoim prawym okiem i rozdziawia w mało grzeczny sposób dziób.

Miejmy nadzieję, że dzielny proboszcz poradzi sobie z tym wysłannikiem piekieł…

Oświadczenie w związku wypowiedziami Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Pcimiu – ks. dr. Lucjana Pezdy na temat projektu…

Opublikowany przez Regio-mural Kliszczacy Niedziela, 11 sierpnia 2019

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie