Polityka i Społeczeństwo

Obrzydliwy atak Dudy na Adama Bodnara. Takie słowa nie przystoją głowie państwa

Andrzej Duda wypowiedział się o słowach Adama Bodnara na temat praworządności w Polsce. Jego zdaniem są one “antypolskie i antypaństwowe”.

Duda atakuje Bodnara

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda został zapytany przez dziennikarza z Estonii o wypowiedź Adama Bodnara. O co chodzi? Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że przez działania PiS Polska będzie schodziła ze ścieżki demokracji.

Interweniować powinna, jego zdaniem, UE.

Prezydent stwierdził, że Polacy wiedzą, “czym jest praworządność”.

Odpowiedź na to pytanie wymagałaby długiego wstępu, ale pozwolę sobie troszkę nawiązać historycznie. Wczoraj obchodziliśmy 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja, która jak mówiliśmy, jest wspólnym dziedzictwem narodów wchodzących w skład Rzeczpospolitej. Tradycja parlamentaryzmu, wolności i rządów prawa w Europie Środkowej, w państwach takich jak Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina czy Mołdawia, która terytorialnie była częścią Polski, to tradycja demokracji jedna z najdłuższych w Europie. My w Polsce wiemy, czym jest praworządność – mówił prezydent.

Dodał, że wybór nowego RPO jest już czymś pilnym.

Jeśli Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany dwie kadencje temu przez parlament, wygłasza wobec wspólnoty międzynarodowej opinie na temat swojego kraju, które nie są poparte żadnymi obiektywnymi faktami. Które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Które mają z kolei elementy typowe dla walki politycznej, która naturalnie w demokracji toczy się też w naszym kraju. To muszę powiedzieć, że mam wątpliwości co do jego rzeczywistych kwalifikacji takiego rzecznika, by pełnił powierzoną mu funkcję. Świadczy to też o wyborze parlamentu sprzed dwóch kadencji – dodał Andrzej Duda.

To jednak nie koniec. Dalej było ostrzej.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie