Polityka i Społeczeństwo

Obrażony za krytykę Kukiz kontratakuje. Wysyła pismo przedprocesowe i domaga się przeprosin

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz poinformował właśnie, że wysyła pismo przedprocesowe do redakcji Onetu. Jak twierdzi, naruszono jego dobre imię. Chodzi o tekst dot. kulisów rozmów Kukiz’15 z PiS.

Kukiz kontratakuje

Kukiz wysłał pismo do właściciela Onetu oraz redaktorów Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza. Domaga się w nim sprostowania i przeprosin za jego zdaniem nieprawdziwe twierdzenia zawarte w jednym z artykułów autorstwa wspomnianego duetu.

“Tak rozbudowanej korupcji politycznej nie było w polskim Sejmie nigdy dotąd. A wchodzimy właśnie w okres, gdy Jarosław Kaczyński będzie musiał coraz więcej płacić za utrzymanie władzy — pokazały to głosowania nad ustawą anty-TVN. Na liście płac Kaczyńskiego właśnie zameldowali się kukizowcy. Tylko dzięki nim ustawa wymierzona w TVN została uchwalona – napisano w publikacji Onetu.

– Przymykam też oczy na wiele obelg, jakimi mnie obrzucono, bo wiem, po co idę i od początku wiedziałem, że będzie to bardzo ciężka droga, ale gotów jestem znieść wszystko, każde poniżenie, by: dojść do celu jakim jest zmiana ustroju i wyjście z postkomunistycznego, neokolonialnego systemu Polski – napisał w odpowiedzi Kukiz.

– Można mnie oskarżać o wiele rzeczy – brak politycznego doświadczenia, niedojrzałość polityczną, nieumiejętność wytłumaczenia swoich ruchów, itd. Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć i która jest rakiem trawiącym polską politykę od 1989 roku po dziś dzień i z dnia na dzień przybierającym na sile – dodał oburzony rockman.

To jednak nie wszystko.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie