Polityka i Społeczeństwo

Obóz rządzący wciąż brnie w narrację o winie Tuska, Kropiwnicki mocno odpowiada na antenie TVP. “To jest fobia”

screen TVP Info

Na antenie TVP Info miała miejsce burzliwa dyskusja na temat podwyżek cen energii. Telewizja publiczna od dłuższego czasu przekonuje, że wzrost cen to wina Donalda Tuska i tajemniczego „Tuskowego”. – Czy w Polsce rządzi Tusk czy rząd Morawieckiego? – pytał więc poseł PO Robert Kropiwnicki.

W programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info rozgorzała burzliwa dyskusja na temat cen energii. Telewizja publiczna mocno pracuje, by wmówić swoim widzom, że głównymi winowajcami drastycznych podwyżek jest Donald Tusk i Unia Europejska.

Stąd na słynnych paskach w TVP Info i „Wiadomościach” pojawiły się hasła o tajemniczym „tuskowym” i „podatku Tuska”, który drenuje kieszenie Polaków.

Robert Kropiwnicki z PO, który był gościem programu, przekonywał, że za podwyżki odpowiada rząd.

W momencie kiedy rząd sprzedał uprawnienia do emisji CO2 i zarobił 57 mld złotych, nie słyszałem, żeby premier czy ministrowie protestowali i mówili o skandalu. Teraz, gdy się okazuje, że trzeba te pieniądze zainwestować w energetykę, żeby obniżyć ceny energii, to jest kłopot. Bo te pieniądze przejedli. Wydali miliardy złotych na głupoty – mówił Kropiwnicki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie