Polityka i Społeczeństwo

Obowiązkowe szczepienia? Tak stanowczego Dudy chyba nigdy nie widzieliśmy. “Absolutny przeciwnik”

Jeżeli liczba stwierdzanych przypadków dziennych wacha nam się pomiędzy 150 a 250, bo tak to było w ostatnich dniach, to nie jest zatrważająca liczba zachorowań, zważywszy, że mamy 38 mln obywateli – uznał prezydent. Premier Morawiecki z kolei zaznaczył, że pandemia jest nieprzewidywalna. Podkreślił, że czwarta fala jest nieunikniona, ale dzięki programowi szczepień będzie wyglądać inaczej, niż rok temu.

Obowiązek dla wybranych grup?

O obowiązkowych szczepieniach wypowiadał się też niedawno Adam Niedzielski.

Minister zdrowia przyznał w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że dla niektórych grup społecznych taki obowiązek może zostać nałożony.

Jeżeli natomiast patrzymy sobie na poszczególne grupy, które ewentualnie takiemu obowiązkowi mogą podlegać, to zawsze wskazuję pewnego rodzaju analogię. Jak pan pamięta dyskusję z grudnia i stycznia, które grupy mają być priorytetowe, to wtedy wszyscy podnosili ręce. Koniecznie pracownicy ochrony zdrowia – i to szeroko rozumiany cały sektor, łącznie z dostawcami – seniorzy, nauczyciele, służby mundurowe. I w pewnym sensie ta sama logika, ta sama kolejka, powinna być stosowana przy ewentualnych obowiązkowych szczepieniach – stwierdził Niedzielski.

Źródło: Onet, Rzeczpospolita


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie