Polityka i Społeczeństwo

Obowiązkowe szczepienia? Tak stanowczego Dudy chyba nigdy nie widzieliśmy. “Absolutny przeciwnik”

Flickr.com

Andrzej Duda kolejny raz wypowiedział się na temat szczepień. Tym razem zadeklarował, że jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień. – To spowoduje niepokoje społeczne – argumentował.

Duda nie jest zwolennikiem szczepień?

Postawa Andrzeja Dudy wobec szczepień na koronawiursa od początku była – nazwijmy to – daleka od entuzjazmu. Rok temu, podczas kampanii wyborczej, zdradził, że „nie szczepi się, bo nie”.

Później tłumaczył, że nie lubi, jak „ktoś operuje igłą w okolicach jego ramion, przedramion”. Gdy preparaty chroniące przed koronawirusem były już w obiegu, Duda publicznie zastanawiał się, czy spadek zakażeń to efekt programu szczepień, czy może słonecznej pogody. Ogólnie Duda nie robił nic, by zachęcić do szczepień, zawsze wypowiadał się nadzwyczaj dyplomatycznie.

Jestem za taką miękką perswazją, a nie przymusem – mówił kilka tygodni temu. – Apeluję jeszcze raz, by rozważyć poddanie się szczepieniu – dodawał. „By rozważyć”, a nie – „by zaszczepić”. Swoją opinię potwierdził z okazji posiedzenia Rady Gabinetowej, które dotyczyło przygotowaniom do roku szkolnego.

Obawy prezydenta

Cały czas pojawiają się informacje, że mogłoby dojść do obowiązkowych szczepień. Przede wszystkim boją się rodzice, że dzieci będą musiały być wszystkie obowiązkowo szczepione – powiedział Duda i potem wyraził swoją opinię na temat obowiązkowych szczepień.

Chcę panu premierowi i państwu powiedzieć jedno: jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia, przeciwnikiem. Uważam, że spowoduje to niepokoje społeczne, uważam, że jest to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam – stwierdził prezydent i dodał, że państwo oczywiście musi zapewnić chętnym dostęp do szczepionek.

Duda stwierdził też, że sytuacja pandemiczną „nie wygląda na zatrważającą w tym momencie”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie