Polityka i Społeczeństwo

Obłudna gra polityków PiS. Tak przedstawiają swoją największą porażkę ostatnich tygodni

Kilka godzin po tym, jak przedstawiciele porozumienia zawodów medycznych publicznie wytknęli rządowi Beaty Szydło lekceważenie ich postulatów oraz aroganckie i bezprecedensowe ignorowanie ich protestu, szefowa Rady Ministrów niczym nieskrępowana i bez mrugnięcia okiem ogłosiła na uroczystości Rady Dialogu Społecznego, że “rząd wsłuchuje się w głos obywateli”. Trudno nie odnieść wrażenia, że postrzeganie rzeczywistości przez stronę rządową coraz bardziej odbiega od tego, co widzą obywatele w mediach nieobciążonych obowiązkiem kolportowania rządowej propagandy.

Ogłaszający dzisiaj zmianę formy protestu medycy, zwrócili uwagę, że w ciągu minionego miesiąca, podczas którego w trosce o kwestię fundamentalną czyli ochronę zdrowia Polek i Polaków premier Szydło znalazła dla nich zaledwie pół godziny, minister zdrowia z kolei wielokrotnie podchodził do ich postulatów z lekceważeniem, traktując jak niewdzięcznych i pazernych na pieniądze uczniaków. Pisaliśmy tu nieraz o tym, jak podchodzili do protestujących posłowie PiS czy rządowa telewizja. Próba przedstawiania dzisiaj rządu, jako strony, która chce rozmawiać i słuchać obywateli, jest po prostu nie na miejscu. Tym bardziej, że ten rząd i ta większość na potęgę unikają konsultacji społecznych w ważnych ustrojowo sprawach, wprowadzając wiele swoich projektów jako projekty poselskie. Zresztą na tę kwestię zwrócił uwagę Piotr Szumlewicz, redaktor kwartalnika Bez Dogmatu oraz portalu lewica.pl, a także felietonista Dziennika Gazety Prawnej.

Pozostaje kwestia jeszcze jednego polityka, który w sprawie protestujących medyków całkowicie stchórzył, choć zarówno zaufanie społeczne jak i pozycja ustrojowa uprawniała go nie tylko do zajęcia stanowiska, ale i do podjęcia się mediacji, gdy rozmowy wyraźnie utknęły w impasie. Andrzej Duda, który sprawą protestujących medyków postanowił zająć się właśnie dziś, gdy ci ogłosili koniec głodówki, zachowuje się niepoważnie. Tym bardziej, gdy z jego ust padają słowa, “że można obiecać wszystko, ale trzeba mieć na to pieniądze”. Wyraźnie widać, że problemy polskiej służby zdrowia przerosły tę władzę i dziś jedyne co im pozostało, to robić dobrą minę do złej gry.

W kampanii wyborczej hasłem Prawa i Sprawiedliwości było głośne i dobitne “Damy radę”. Dziś już widać, że nie dali. Ciekawe jak będą się tłumaczyć, gdy od stycznia medycy zrealizują swoje zapowiedzi i ochrona zdrowia w Polsce znajdzie się w faktycznej zapaści.

Źródło: Polskie Radio

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie