Polityka i Społeczeństwo

Oberwało się mężczyznom od pani Pawłowicz. Tak skomentowała to, co się dzieje w Afganistanie

www.polen-heute.de

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz postanowiła wypowiedzieć się nt. tego, co dzieje się w Afganistanie. Tym samym ponownie zszokowała wszystkich, którzy śledzą jej tweety.

Pawłowicz szokuje

W Polsce mężczyźni po II wojnie nie uciekali masowo z Polski, a szli do lasów stawiać opór komunofaszyzmowi. Bronili swej Ojczyzny oddając też za nią życie. Dziś młodzi, sprawni mężczyźni uciekają zamiast bronić swej ziemi, swych domów, swych kobiet i swych dzieci” – napisała sędzia Pawłowicz na Twitterze.

Nawiązała tym samym do tego, co dzieje się w Afganistanie. Chodzi o ucieczkę Afgańczyków z Kabulu, który trafił w ręce talibów.

Post byłej posłanki PiS wywołał falę komentarzy. Dużo internautów broniło uciekinierów z Afanistanu.

“Nie każdy musi być takim bohaterem, zwłaszcza gdy to walka skazana na przegraną, a skończyć się może torturami pozostałych członków rodziny” – odpowiedział jej pewien użytkownik Twittera.

Nie brakło jednak też głosów poparcia dla słów sędzi TK.

Polacy także uciekali

Lepiej znający historię Polski przypomnieli, że część Polaków także uciekło w 1939 r. z kraju.

“Po wojnie poza granicami kraju pozostały setki tysięcy Polaków, którzy nie chcieli wracać do kraju okupowanego przez ZSRR. W kolejnych latach, aż do lat 80-tych wyjechały kolejne setki tysięcy naszych współobywateli. Również w celach zarobkowych. Same kobiety pojechały? ” – napisał jeden z komentatorów.

Przypomnijmy, że władze w Afganistanie przejęli niedawno talibowie, którzy dokonali tego po wycofaniu się z kraju wojsk USA. Afgańscy sprzymierzeńcy Ameryki uciekają właśnie z regionu i starają dostać do Europy czy USA. Ponoć część emigrantów z tych terenów utknęła na granicy polsko-białoruskiej. Polskie władze jak na razie nie chcą wpuścić ich na teren naszego kraju.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie