Polityka i Społeczeństwo

Obalenie władzy PiS to duży grzech?! Jest genialna odpowiedź Donalda Tuska!

Prawicowy publicysta Michał Karnowski wziął się za moralizowanie. Stwierdził, że ci, którzy przyczynią się do upadku rządu „biorą na swoje sumienie duży grzech”. Tę tezę w swoim stylu skomentował Donald Tusk.

Zjednoczona Prawica od dawna jest zjednoczona tylko z nazwy. Jej upadek jest w zasadzie przesądzony – koalicjanci sobie nie ufają, a trzyma ich razem tylko wizja dalszej władzy. Nie da się jednak rządzić w tak toksycznych warunkach. Rozwiązaniem mogą być przedterminowe wybory, mówi się też o utworzeniu rządu technicznego i współpracy Jarosława Gowina z opozycją.

Upadku rządu Zjednoczonej Prawicy najwyraźniej obawia się Michał Karnowski. Na antenie Radia Wnet w stylu Episkopatu postraszył grzechem tych, którzy mieliby doprowadzić do końca władzy PiS.

– Opozycja ewidentnie próbuje zagrać krajowym programem odbudowy w ten sposób, żeby go wywrócić i za tym, jak sądzi wywrócić rząd i potem zbudować coś nowego, przejściowego, technicznego. W ten sposób prawica oddałaby władzę opozycji. Wszyscy, którzy do tego by się przyczynili, biorą na swoje sumienie duży grzech, nie wiem, czy tylko polityczny – powiedział prawicowy publicysta.

Karnowski miał na myśli najprawdopodobniej Gowina – on sam uważa, że lider porozumienia mentalnie jest „daleko od Zjednoczonej Prawicy” i „patrzy w stronę Szymona Hołowni”. Ale „pogrzeszyć” i doprowadzić do upadku rządu mają ochotę też inni. Na słowa Karnowskiego szybko zareagował Donald Tusk.

Czekam tylko na drugie szczepienie i idę grzeszyć – napisał w swoim stylu na Twitterze.

Jak to często u pana Tuska zwulgaryzowany, wykrzywiony cytat. Mówiłem o grzechu wobec naszej wspólnoty, naszej Polski. Ale tak bywa, miłego dnia – odparł Michał Karnowski.

Źródło: Radio Wnet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie