Gospodarka

Obajtek tłumaczy na wysokie ceny paliw. “Teraz wszyscy w Polsce zarabiają o wiele więcej”

screen / YouTube

Robimy wszystko, żeby ceny paliw były jedne z najniższych w Europie, i robimy wszystko, żeby ceny paliw za bardzo nie galopowały – zapewnił na antenie TV Trwam Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Skutki? Widzimy na stacjach paliw.

Obajtek mówi o cenach paliw

Ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce są rekordowo wysokie. Sięgają już aż 6 zł za litr. Ponoć to nie koniec tego rajdu.

Sytuację skomentował na antenie TV Trwam prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Realizujemy politykę i staramy się, by ceny tak naprawdę były jedne z najniższych w Europie. Cała Europa tak naprawdę kupuje ropę za podobne kwoty. A proszę zobaczyć, że w Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw. Taniej jest jedynie w Bułgarii i Rumunii – powiedział szef Orlenu.

Dodał, że spółka robi wszystko, by ceny na stacjach “nie galopowały”

Możemy tylko stosować mechanizmy rynkowe. Nie możemy nagle stwierdzić sobie, że obniżymy ceny paliw i sprzedajemy poniżej marży, bo jest to działanie na szkodę spółki. Takie działanie mogłoby spowodować katastrofę dla zarządu – tłumaczył.

Jego zdaniem Polacy zarabiają też więcej niż lata temu, co dodatkowo podnosi cenę litra benzyny.

– Proszę zobaczyć, że teraz wszyscy w Polsce zarabiają o wiele więcej, niż zarabiali w 2012 roku. A w 2012 roku była już cena paliw w wysokości 6 złotych. Aktualnie cena paliw też wynosi ok. 6 zł, ale mamy zdecydowanie większe zarobki. Zatrudniamy ludzi, którym też musimy więcej płacić, bo minimalna stawka była 9 zł, a teraz jest 18 złotych. Cena bierze się z pewnych nakładów, które musimy dorzucić do ogólnej ceny paliw – dodał.

Rady opozycji

Warto przy tej okazji przypomnieć prostą receptę na obniżenie cen benzyny autorstwa samego Jarosława Kaczyńskiego. W czasie, gdy PiS było w opozycji, lider partii twierdził, że wystarczy obniżyć akcyzę.

Jak widać, łatwo radziło się wtedy PO, ale gorzej realizuje teraz własne pomysły, gdy samemu rządzi się krajem…

Źródło: TV Trwam, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie