Po godzinach

O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

fot. EpiskopatNews/Flickr.com

Jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy już 31 stycznia. Jednym z licytowanych i najczęściej komentowanych przedmiotów jest obraz przedstawiający Stanisława Dziwisza z muchomorem na głowie.

Już w najbliższą niedzielę 31 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz trzydziesty. W miastach, miasteczkach i wioskach tysiące wolontariuszy wyjdą na ulicę, by zbierać pieniądze na poprawienie standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Choć finał odbędzie się za kilka dni, już od początku grudnia trwają m.in. internetowe licytacje, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP.

Jednym z dzieł, które są wystawione na aukcji jest obraz Tomasza Kokotta “Królewstwo Grzybów”. Przedstawia on kardynała Stanisława Dziwisza z muchomorem na głowie zamiast kapelusza. Dzieło znajduje się na wystawie Galerii Bielskiej BWA.

“Królestwo Grzybów” wywołało kontrowersje w 2021 roku. Obraz był szeroko komentowany przez lokalną społeczność, jednak zdobył uznanie i nagrodę publiczności podczas Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa “Bielska Jesień”. Jego aktualna cena na internetowej licytacji wynosi 7,5 tys. złotych.

— Sprawa z tuszowaniem pedofilii w kościele katolickim, niewątpliwie jest właśnie ważnym tematem. Niewątpliwie kard. Dziwisz jest tego tuszowania niechlubnym symbolem. Obrazem chcę zwrócić uwagę na swego rodzaju nietykalność hierarchów kościelnych i fasadowość stosowania zasad moralnych – powiedział autr obrazu, Tomasz Kokott.

Czytaj także:

Janusz Kowalski na łopatkach. Lider Agrounii zaorał go, a potem nawiózł gnojownik. I to przed kamerami!

To dlatego Putin chce zaatakować Ukrainę? Brytyjskie MSZ zdobyło szokujące informacje

Wojna coraz bardziej prawdopodobna? Ten zaskakujący ruch USA może być na to mocnym dowodem

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie