Polityka i Społeczeństwo

“O te dane zabiega wywiad Rosji”. Gigantyczny wyciek dot. polskiej armii, jest reakcja MON

Teraz służby pracują nad ustaleniem, a jaki sposób doszło do przecieku. Według pierwszych teorii któryś z informatyków w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy skopiował bazę do autorskiego programu.

Sprawa jest szczegółowo analizowana przez służby. Trwa wyjaśnianie, czy doszło do wycieku oraz, czy ujawniony plik faktycznie został wytworzony w Siłach Zbrojnych RP – poinformowało ministerstwo obrony narodowej.

Sprawa jest bardzo niepokojąca.

Jak twierdzi gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, dane z wycieku mogą być warte bardzo duże pieniądze.

Są to dane strategiczne, o które zabiega wywiad Rosji. Dają one podstawę do precyzyjnego szacowania, jaki jest stan materiałowy jednostek wojskowych, jakie mamy zapasy, które jednostki są traktowane priorytetowo, a bardziej ogólnie o tym, jaka jest zdolność obronna naszego kraju. Takie dane mają szczególne znaczenie dla planowania operacji zaczepnych – mówi w rozmowie z Onetem. W kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej i realnego zagrożenia rosyjską agresją na Ukrainę, te słowa nie brzmią optymistycznie.

Źródło: Onet


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie