Polityka i Społeczeństwo

Tydzień z życia Pawłowicz. Wyrok, wypadek, walka z terrorystami i “takimi menelami”

Lukas Plewnia/ Flickr.com

O Pawłowicz, która buja się autem SOP, rozwala przy tym tramwaje i walczy z menelami oraz terrorystami

Krystyna Pawłowicz, była posłanka i sędzia Trybunału Konstytucyjnego, decyzją szefa MSWiA została objęta ochroną SOP. Powód? Wszystko “ze względu na dobro państwa” – ustalił portal tvn24.pl. Ponoć Pawłowicz była pasażerką pechowego samochodu SOP, który we wtorek w stolicy zderzył się z tramwajem.

Pawłowicz versus tramwaj: ostateczne starcie

Przypomnijmy, że samochód Służby Ochrony Państwa zderzył się z tramwajem, o czym portal tvnwarszawa.pl pisał we wtorek. Do starcia swój pojazdów doszło na placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Zapewne to przypadek, ale ok. 300 kroków dalej znajduje się siedziba Trybunału Konstytucyjnego. W samochodzie była ponoć Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

TVN24 dowiedział się, że auto i ochronę przydzielił jej sam minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Ochronę minister przyznał od poniedziałku. To dziwna decyzja, bo ochrona powinna być przyznawana wyłącznie osobom, które pełnią kluczowe funkcje z punktu widzenia funkcjonowania państwa – powiedziało jedno ze źródeł TVN24.

Chodzi o wyrok dot. aborcji?

Czy chodzi o wyrok TK dot. aborcji? Jak wiemy, w czwartek 22 października – już po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego – pod domem Pawłowicz pojawili się dziennikarze portalu Oko.press. Chcieli poznać jej zdanie o decyzji instytucji.

Pawłowicz wspomina jednak spotkanie z dziennikarzami zupełnie, jakby opisywała scenariusz do nowego filmu Patryka Vegi. Tak mówiła na antenie państwowej telewizji: – Samochód z Trybunału podwiózł mnie pod klatkę samą i kiedy odjechał, to z głębi ciemnego podwórka z samochodu wyszło dwóch mężczyzn. Młodych! Takich meneli, można powiedzieć. Jeden stanął na przejściu do mojej klatki, a kiedy zaczęłam się zbliżać, zaczął zadawać mi pytania i kazał się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym… A drugi filmował w tym czasie i świecił jakąś latarką w oczy.

Zgroza!


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie