Po godzinach

To musiało się TAK skończyć! Radosław Sikorski bezlitośnie kpi z rozmowy Dudy z ruskimi żartownisiami

Prezydent Duda
Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Prezydent Andrzej Duda dał się wkręcić rosyjskim żartownisiom. Radosław Sikorski w mediach społecznościowych zaczął kpić z głowy państwa.

We wtorek światło dzienne ujrzała rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z rosyjskimi trollami, który podali się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Za wszystkim stoją rosyjscy internauci Wowan i Leksus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow). Rozmowa trwała siedem minut i odbyła się kilka godzin po informacji o wybuchu rakiety na terytorium Polski.

Witaj Emmanuelu, dziękuję. Dziękuję za telefon. Jak zapewne wiesz, sytuacja jest bardzo trudna. Dziś po południu w pobliżu granicy z Ukrainą doszło do eksplozji, na naszym terytorium i to była rakieta. Bez wątpienia była to rakieta. Kto ją wystrzelił, nie wiemy. Start był gdzieś na wschodzie – relacjonował “Macronowi”.

To nie był pierwszy raz, gdy służby “opiekujące” się Andrzejem Dudą dopuściły do fejkowej rozmowy. Prezydent Polski dał się nabrać w 2020 roku gdy rozmawiał z “sekretarzem generalnym ONZ, Antonio Guterresem”.

Sikorski kpi z Dudy

Prezydencka wpadka nie uszła uwadze internautów i polityków. Jednak najbardziej zaczął kpić z Andrzeja Dudy był szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, który zamieścił serię prześmiewczych komentarzy na Twitterze.

Właśnie zadzwonił do mnie Ronald Reagan i obiecał, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę do zwycięstwa – zapoczątkował. – A teraz Franciszek. Powiedział, że zamierza ekskomunikować dyr.Rydzyka. Tylko akcent miał jakiś mało argentyński – kontynuował. – Jak jeszcze zadzwoni Churchill to mu wygarnę w sprawie Jałty – dodał.

Były marszałek Sejmu w środowy poranek kontynuował satyryczne wpisy. – Od rana wydzwania do mnie Karol III i pyta czy nie potrzebujemy aby innej głowy państwa. Co mam mu powiedzieć? – pisze Sikorski.

Do zabawy dołączyli internauci. – Do mnie sam Harry Potter zadzwonił. Długo rozmawialiśmy – pisze użytkowniczka Twittera. – A do mnie zadzwonił Elvis Presley i obiecał, że wciąż będzie śpiewał – można przeczytać w komentarzach.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie