Polityka i Społeczeństwo

Nowy wyciek maili Dworczyka, a tam wątek Dudy i LGBT. “Spycha nas do narożnika”

Do sieci trafiają kolejne e-maile, które rzekomo pochodzą ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. Nowa opublikowana korespondencja dotyczy ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy i wątku osób LGBT.

Maile Dworzyka o kampanii i LGBT

Korespondencja, którą teraz ujawniono, pochodzi ponoć z połowy czerwca ubiegłego roku. Wynika z niej, że musiała mieć miejsce niedługo przed wyborami prezydenckimi, a dotyczyła wątku LGBT, który pojawił się w kampanii Andrzeja Dudy.

– Daleki jestem od panikowania że to co się dzieje wokół LGBT w ostatnich dniach już na 100% rozbije nam kampanię – ale wg mnie takie ryzyko istnieje – wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński stwierdził w jednej z wiadomości.

– Oczywiście rozumiem, że możemy na tym zyskać jeśli będzie agresywny atak drugiej strony – ale niestety na razie narracja jest taka że to my jesteśmy agresywni i atakujemy Bogu ducha winnych LGBT-owców (Żalek, Czarnek, dziś Terlecki). Trzeba to zmienić; Prezydent powinien to przeciąć – i trochę metodą wyprowadzenia kozy zaproponować jakieś załagodzenie sporu, postawić się w roli arbitra – a najlepiej wypełnić realną treścią projekt od którego się to zaczęło, a mianowicie Kartę Rodziny – dodał.

Z kolei dyrektor ds. marketingu sportowego w PKO BP Mariusz Chłopik w odpowiedzi na tę wiadomość przypomniał, że prezentował pomysły dot. polityki socjalnej członkom rządu od 2015 r.

– Ale ekstra że po 6 latach zrozumieliśmy że 500+ to nie jest program demograficzny – dodał.

PiS w narożniku

Doradca premiera ds. ekonomicznych Krzysztof Michalski napisał, że wprowadzenie “prorodzinnej treści do Karty Rodziny pomogłoby zmienić kierunek debaty”. Odpowiedział na to znów Chłopik, który stwierdził, że problemem są poszczególne wypowiedzi” dotyczące osób LGBT.

Krzysztof Michalski opowiedział się za “pozytywnym prorodzinnym” akcentem w kampanii Dudy.

– Samo anty-LGBT spycha nas do narożnika, w którym trzeba się bronić za te wypowiedzi – pisał.

– Też uważam, że to ostatni moment, aby wypełniając treścią Kartę Rodziny rozładować zagrożenia wywołane eskalacją LGBT – odpisał na to Michał Dworczyk.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie