Polityka i Społeczeństwo

Nowy wątek afery mailowej pokazuje, jak PiS cynicznie grał tematem uchodźców. “Musimy przykryć sprawę polexitu”

W sieci pojawiły się nowe maile, które mają pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka. – Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu, a innego tak mocnego nie mamy – czytamy wiadomościach pisanych przed wyborami samorządowymi w 2018 r.

W ramach afery mailowej co chwila ujawniane zostają wiadomości mające pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka. Przedstawiciele partii rządzącej nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają autentyczności publikowanych w sieci treści. Przyjęli strategię ignorowania sytuacji. Gdy muszą już coś na temat afery powiedzieć, to podkreślają, że maile to fałszywki powstałe na zlecenie rosyjskich służb i służą dezinformacji.

Zdarzało się jednak kilka przypadków, gdy politycy potwierdzili autentyczność maili.

W nowym wątku czytamy korespondencję z października 2018 roku, z finiszu kampanii przed wyborami samorządowymi. Z wiadomości wynika, że obóz rządzący cynicznie wykorzystał temat uchodźców do celów wyborczych.

Korespondencja dotyczy kontrowersyjnego spotu na temat uchodźców, który powstał w czasie kampanii wyborczej. Przekaz filmiku był jasny – jeśli wygrają kandydaci PO, to do Polski zaczną napływać agresywni imigranci. Mail w sprawie filmu miał napisać Mateusz Morawiecki.

 


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie