Polityka i Społeczeństwo

Nowy sojusznik Kaczyńskiego to sejmowy leniuszek? Zobaczcie, jak “przepracowuje” się Kukiz w roli posła

Paweł Kukiz, choć twierdzi, że chce zmienić system polityczny w Polsce na plus, należy do największych leniuchów, jacy pracują w Sejmie.

Kukiz nie lubi się przemęczać?

Paweł Kukiz zabłysnął w polskiej polityce w 2015 r. Wtedy zająć 3. miejsce w wyborach prezydenckich. Potem powołał do życia ruch nazwany od swojego imienia, wszedł z nim do Sejmu i… zaczął następować jego powolny upadek. Ostatecznie Kukiz’15 nie jest już częścią Koalicji Polskiej, którą współtworzył z PSL. Dziś coraz wyraźniej flirtuje z PiS. Możliwe, że dołączy do Zjednoczonej Prawicy.

Sam Paweł Kukiz od początku swojej przygody z polityką twierdził, że jest antysystemowcem i chce przebudować polski system polityczny i wyborczy. Jak w praktyce pracuje nad swoją wielką ideą?

Od listopada 2019 roku, czyli od początku tej kadencji Sejmu, rockmen wziął udział w 88 proc. głosowań. Opuścił więc aż 428 z 3510 głosowań. Nie zabiera też głosu podczas obrad. Może uznał, że to zbędne show?

To nie koniec. Nie należy też do żadnej komisji sejmowej. Między 13 listopada 2019 a 14 sierpnia 2020 roku był jedynie członkiem komisji administracji i spraw wewnętrznych. Dołączył za to do dwóch zespołów parlamentarnych – opolskiego i przyjaciół zwierząt. W obecnej kadencji Sejmu poparł 13 poselskich projektów ustaw i uchwał.

Do tego dochodzą interpelacje. Posłowie i posłanki tej kadencji złożyli średnio 24 interpelacje (mediana). Kukiz… 3. Do tego wszystkie wspólnie napisane z posłem Pawłem Szramką.

Od czasu odejścia z Koalicji Polskiej lider Kukiz’15 nie podpisał się pod żadnym poselskim projektem ustawy.

Praca posła nie ma sensu?

Na obronę Kukiza trzeba dodać, że występowanie na forum Sejmu jest nierzadko pustym show. Podobnie jest z interpelacjami – są one często “sztuką dla sztuki” i tylko w bardzo rzadkich przypadkach kończą się zmianami w prawie.

Tyle że Kukiz jako lider antysystemowców mógłby dawać przykład tego, jak działa pracownicy poseł. Jak na razie wybrał inną drogę. Albo posłowanie już mu się znudziło…

Źródło: NaTemat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie