Polityka i Społeczeństwo

Nowy raport ministerstwa zdrowia. Wciąż niepokoi liczba zgonów

Ministerstwo zdrowia opublikowało nowy raport zakażeń. W ciągu doby odnotowano ponad 6 tysięcy nowych przypadków, niepokoi wysoka liczba zgonów.

Mamy 6 047 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, W porównaniu do poprzedniego tygodnia odnotowano więc niewielki spadek – w poprzedni piątek, 30 kwietnia, zakażeń było ponad 6700. Wciąż niepokoi jednak liczba zgonów. Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 336 osób. To razem 453 nowe ofiary pandemii. W ostatnich dwóch tygodniach ministerstwo regularnie informowało o setkach zgonów – 28 kwietnia było ich aż 636, wczoraj – ponad 500.

Jak informuje ministerstwo, w szpitalach przebywa 18 116 chorych z COVID-19, a 2296 z nich jest podłączonych do respiratorów. Od początku pandemii wyzdrowiało zaś ponad 2,5 mln osób.

Tymczasem kraj przygotowuje się do luzowania obostrzeń. Już 15 maja zniesiony zostanie nakaz noszenia maseczek w otwartej przestrzeni, jeżeli możliwe będzie zachowanie 1,5 metra odstępu od innych osób. Tego samego dnia otwarte zostaną też ogródki restauracyjne. Wcześniej, bo od 8 maja, działalność w reżimie sanitarnym wznowią hotele. Już w tym tygodniu do szkół wrócili uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie