Po godzinach

Nowy podręcznik do katechezy robi furorę w sieci. Nie uwierzycie, co kościół radzi Waszym dzieciom

Polski kościół znany jest z tego, że lubi się mocno angażować w życie społeczno-polityczne w naszym kraju. Nie ma praktycznie tematu ze sfery publicznej, w którym nasi hierarchowie nie mieliby czegoś ważnego do powiedzenia. Biada temu, kto spróbuje nacisnąć kościołowi na odcisk. Osoba taka może być pewna, że organizacja czarnych panów w sutannach nie odpuści mu żadnej zniewagi lub ataku na interesy kościoła.

Tym razem jednak temat, który chcemy poruszyć, jest z pozoru bardziej zabawny, choć po dokładnym przyjrzeniu się materii może się okazać, że takie sianie fermentu w umysłach młodych ludzi jest bardziej groźne od kolejnych datków, przekazywanych na Ojca Rydzyka. Mowa o nowym podręczniku do katechezy, który służyć będzie nauczaniu religii w polskich szkołach. 

Znajdziemy w nim wiele “cennych rad”. Zdecydowanie najciekawszą z nich okazuje się jedno z zaleceń rubryczki “Wprowadź w życie”, które sugeruje uczniom następujący tok postępowania: “postaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie ulubionych słodyczy. Złóż je w ofierze na tacę w czasie najbliższej mszy świętej“.

Trzeba przyznać, że logika proponowana przez podręcznik do Katechezy jest niezwykle pokrętna. Dzieci namawiane są do oszczędzania pieniędzy, poprzez niekupowanie ulubionych słodyczy, by następnie przekazać te środki na tacę w kościele. Gdzie tu dla młodego człowieka jest oszczędność?

Może zamiast napychać sakwy kościołowi, lepiej żeby młodzi wydali jednak pieniądze na coś dla siebie. Niekoniecznie słodycze, bo te ponoć są niezdrowe, ale np. zdrową przekąskę albo ciekawą gazetę. Rydzykowi i spółce do kolejnych Maybachów dokładać nie trzeba. Tu świetną robotę wykonują bezdomni…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie