Polityka i Społeczeństwo

Nowe, ważne wieści ws. koncesji dla TVN24. PiS i KRRiT zaszachowane

Szach-mat – Telewizja TVN przechytrzyła zależną od Prawa i Sprawiedliwości polską Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i otrzymała holenderską koncesję na nadawanie TVN24. Co ważne – holenderski regulator wydał decyzję po zaledwie miesiącu od złożenia wniosku.

– (…) w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRIT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska. Jednak ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie – poinformował w specjalnym oświadczeniu zarząd TVN S. A. Ten ruch to odpowiedź na nieuzasadnioną zwłokę KRRiT w przedłużeniu koncesji dla stacji.

KRRiT w półtora roku nie miała odwagi wydać TVN24 nawet decyzji odmownej

Trzeba pamiętać, że odnowienie koncesji jest procedurą znacznie prostszą niż pierwsze przyznanie tego dokumentu. Oznacza to, że KRRiT powinna jedynie sprawdzić, czy TVN24 nie łamała zapisów dotychczasowej koncesji oraz dopilnować spełnienia formalnych wymogów (np. poprawności i kompletności dokumentów) i jeśli wszystko jest w porządku – wydać decyzję o odnowieniu koncesji. Całość nie powinna trwać dłużej niż trzy miesiące.

KRRiT oraz politycy PiS zostali na spalonym

“Lex TVN” nadal jest groźne, ale dziś Krajowa Rada oraz politycy PiS muszą ratować twarz. Co istotne, TVN24 otrzymała holenderską koncesję, zanim weszły w życie zapisy w polskim prawie, które mogłyby to uniemożliwić, a zatem politycy rządzącej formacji nie mogą uchwalić czegokolwiek, co by tę decyzję unieważniło, ponieważ prawo nie działa wstecz. Wiadomo, że można to zignorować, ale wtedy Discovery ma otwartą drogę do postępowania arbitrażowego, które wygra. Żaden niezależny sąd nie podpisze się pod prawną bandyterką, którą na krajowym podwórku stosuje Jarosław Kaczyński.

TVN24 powinna natychmiast otrzymać polską koncesję

Szef KRRiT Witold Kołodziejski (kandydat PiS na radnego sejmiku województwa mazowieckiego w 2018 r.) i inni członkowie Krajowej Rady powinni jak najszybciej odnowić koncesję TVN24 i zakończyć tę żenującą pokazówkę. “Lex TVN” powinno zaś trafić do kosza i zostać zapomniane. Straty wizerunkowe, które już poniosła Polska, są nie do odwrócenia, ale można zapobiec dalszym szkodom.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie