Polityka i Społeczeństwo

Opozycja domaga się wyjaśnień ws. najnowszego wycieku maili Dworczyka. Morawiecki przyznał sowite premie?

Morawiecki
Flickr.com/KPRM

Nowy dzień – nowe wycieki z rządowych maili. Tym razem na tapet trafiła sprawa nagród, które mieli otrzymać pracownicy kancelarii premiera.

Afera mailowa nie ma końca. W sieci pojawiają się kolejne wycieki z rządowych skrzynek. O wyjaśnienie najnowszych rewelacji apelują politycy opozycji.

Chodzi bowiem o delikatny zawsze temat nagród dla urzędników.

W czwartek na Telegramie pojawiły się nowe maile, mające pochodzić ze zhakowanej poczty Michała Dworczyka. Tym razem dotyczą sowitych premie, które urzędnicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mieli otrzymać po wyborach prezydenckich w 2020 roku. Łącznie na nagrody miało pójść 809 tysięcy złotych.

W korespondencji między Michałem Dworczykiem a Mateuszem Morawieckim, którą opisał Onet, można przeczytać, że szef KRMP planował wypłacić premie 115 urzędnikom. Wysokość nagrody to od 2 do 15 tysięcy złotych. O konkretnych wysokościach decydowali przełożeni poszczególnych osób. Szefowie departamentów mieli otrzymać 15 tysięcy zł, ich zastępcy – od 10 do 12 tysięcy, szeregowi pracownicy – do 6 tysięcy. W opublikowanych wiadomościach czytamy, że premie miały przysługiwać urzędnikom „najbardziej zaangażowanym” podczas wyborów. Dworczyk miał uzasadniać przyznanie nagród „ciężką pracą” urzędników. Mail z akceptacją od Morawieckiego pojawił się już pół godziny po wysłaniu zapytania.

Politycy opozycji domagają się wyjaśnień tej sprawy.

Jednym mailem premier zaakceptował 800 tys. zł na nagrody dla urzędników KPRM niby za pracę dla państwa, a tak naprawdę za pracę w kampanii Andrzeja Dudy. Składamy wniosek o wyjaśnienia – napisał poseł Dariusz Joński na Twitterze.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie