Kultura Po godzinach

Nowe radio Manna miało już nadawać, ale pojawiły się komplikacje. Znamy nową datę premiery

Wojciech Mann odchodzi z Trójki

Znamy nową datę startu Radia Nowy Świat. Projekt stworzony z inicjatywy byłych dziennikarzy radiowej Trójki ruszy 10 lipca. Pierwotnie radio miało zacząć nadawać 26 czerwca.

Nowa stacja między innymi Wojciecha Manna miała wystartować w piątek 26 czerwca. Jednak premiera projektu została przesunięta o dwa tygodnie.

W mediach społecznościowych Radia Nowy Świat poinformowano słuchaczy, że mogą przygotować się na 10 lipca.

Przyczyną opóźnienia jest zakażenie koronawirusem jednej z osób współpracujących z radiem. Z tego powodu kilkoro członków zespołu trafiło na kwarantannę, a prace związane z rozpoczęciem nadawania musiały zostać wstrzymane.

Radio oficjalnie więc nie ruszyło w planowanym terminie, ale dla słuchaczy przygotowano niespodziankę. W dniu pierwotnej premiery zorganizowano koncert Wojciecha Waglewskiego z Kuźni Artystycznej.

Waglewski i jego syn Bartosz „Fisz” należą do zespołu nowopowstałego radia. Na jego antenie będą prowadzić audycję pt. „Wagle”, która będzie podobnym formatem do ich programu „Magiel Wagiel” z Trójki.

W Nowym Świecie usłyszymy też, prócz Wojciecha Manna, między innymi: Michała Nogasia, Marcina Kyrdyńskiego, Elizę Michalik czy Andrzeja Poniedzielskiego. Udział w projekcie zapowiedzieli też Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr czy Tomasz Raczek.

Rozgłośnia planuje też oddać głos nowym talentom, które zostały wyłonione w specjalnym castingu. Celem Radia Nowy Świat jest wychowanie nowego pokolenia dziennikarzy radiowych.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie