Polityka i Społeczeństwo

Nowa ustawa, a może kolejne świadczenie? W PiS zastanawiają się, co począć z wyrokiem TK ws. aborcji. “Jesteśmy w pułapce”

Gorzej, że znajdą się też jakieś oszołomy i będą pisać donosy na takich lekarzy. A że się oszołomy znajdą, to jest przecież pewne – obrazowo komentuje jeden z nich. Nie da się wykluczyć, że „obrońcy życia” będą składali masowe donosy na lekarzy, którzy zezwalają na aborcję w ciężkich przypadkach. A potem o przyszłości tych lekarzy będzie decydował Zbigniew Ziobro, przedstawiciel radykalnego skrzydła Zjednoczonej Prawicy.

Choć nie widać tego na zewnątrz, w sprawie prawa aborcyjnego partia rządząca jest podzielona. I PiS nie ma konkretnego planu, co z tym problemem zrobić. Wiadomo, że trzymanie się, nie mówiąc o zaostrzaniu, kursu spowoduje masowe protesty. Ale cofnąć też się nie mogą.

Trudno podjąć jakąkolwiek formalną decyzję. Będziemy analizować i wyciągać wnioski. I będziemy liczyć, by z czasem wykształciła się życiowa praktyka, w której wady letalne będą interpretowane jako zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety, czyli tak jak to mówił prezes – mówi Gazecie.pl jeden z polityków PiS.

Źródło: Gazeta.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie