Polityka i Społeczeństwo

Nowa przepychanka w obozie władzy. W Zjednoczonej Prawicy zaczęła się wojna o Rzeszów

Flickr/ Elekes Andor

Po 18 latach Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. W Zjednoczonej Prawicy rozpoczęła się przepychanka.

Tydzień temu Tadeusz Ferenc po 18 latach zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Na swojego następcę namaścił wiceministra Marcina Warchoła z Solidarnej Polski. Wiceminister zapowiedział, że chce być kandydatem bezpartyjnym. Wczoraj Gazeta Wyborcza informowała, że kandydatura nie została w PiS-ie przyjęta z entuzjazmem. Brak konsultacji i wyjście Solidarnej Polski przed szereg, doprowadziło w PiS-ie do pomruku niezadowolenia.

Polityk PiS, anonimowo w rozmowie z “Wyborczą”, mówił, że tak się spraw nie załatwia. Obóz Jarosława Kaczyńskiego był mgliście zorientowany w planach koalicjanta, ale nie znali żadnych konkretów. – Nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi, będziemy rozmawiać, co dalej (…) – powiedział gazecie. Pierwsze skrzypce w grymaszeniu gra Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS.

Długo nie trzeba było czekać na odzew z podkarpackich struktur Prawa i Sprawiedliwości. – W środę zarząd okręgu jednogłośnie zdecydował, że chce wystawić własnego kandydata w zbliżających się wyborach na prezydenta Miasta Rzeszowa – pisze Gazeta Wyborcza. Tym samym otwierając na oścież drzwi do kolejnej przepychanki w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Prawo i Sprawiedliwość nie chce oddawać łąk i pól wokół Rzeszowa pod władztwo Solidarnej Polski. Ewentualny sukces na Podkarpaciu będzie się wiązał ze znaczącym umocnieniem pozycji Solidarnej Polski w prawicowej koalicji. Do tego dochodzą wysoce prawdopodobne plotki o samodzielnym starcie radykalnego komanda Zbigniewa Ziobry w kolejnych wyborach parlamentarnych. Taki punkt zaczepienia w Rzeszowie to wiatr w żagle Solidarnej Polski i umocnienie pozycji na prawej flance.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie