Polityka i Społeczeństwo

Nowa podstawa programowa wyśmiana przez internautów – najlepsze teksty

fot. flickr/P.Tracz

O tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce “wygasić” gimnazja i przywrócić dwustopniowy system kształcenia, oparty o 8 – letnią szkołę podstawową i 4 – letnie liceum, wiedzą wszyscy. Środowiska nauczycielskie stanowczo sprzeciwiają się reformie mówiąc, że jest ona nieprzygotowana i spowoduje ogromny chaos w systemie edukacji. Trudno się temu dziwić, skoro zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 września 2017 r., a podstawy programowej wciąż brak.

Na froncie wojny o edukację nastąpił jednak przełom. W minioną środę Minister Anna Zalewska przedstawiła projekt ramowych planów nauczania dla 8-letniej szkoły podstawowej.  Rząd PiS swymi działaniami wielokrotnie udowodnił, że chce działać zgodnie z zasadą, że historię piszą zwycięzcy.

Nie inaczej jest z układaniem podstawy programowej, która decyduje o tym, czego nasze dzieci będą uczyć się w szkołach. Tajemnicą poliszynela jest, że Jarosław Kaczyński chciałby wychować nowe pokolenie Polaków, które będzie się uczyć jedynej słusznej wersji historii, wiedzy o społeczeństwie czy geografii.

Biorąc pod uwagę negatywny stosunek obozu rządzącego do legend PRL, takich jak Lech Wałęsa czy Władysław Frasyniuk, można się spodziewać, że prędzej czy później w szkołach będą uczyć o tym, że to Lech Kaczyński był de facto liderem Solidarności, a jego brat Jarosław był pierwszą osobą internowaną w Stanie Wojennym przez bezpiekę.

Na całe szczęście duża część naszego społeczeństwa jest świadoma zagrożeń, związanych z próbą wywrócenia systemu edukacji do góry nogami.

W ostatnich dniach wśród internautów na Twitterze popularna stała się zabawa, polegająca na wymyślaniu absurdów, które będą się składać na nową podstawę programową.

Akcja pod kryptonimem #NowaPodstawaProgramowa nabiera rumieńców. Zebraliśmy dla Was najciekawsze tweety, które mogą stanowić dla rządzących cenną wskazówkę co do kierunku edukacji w polskich szkołach. Obecnie internauci robią sobie z tematu jaja, ale może się okazać, że część propozycji, które dziś wydają się absurdalne, ostatecznie znajdą się w podstawie programowej.

Oto one:

Nowa podstawa programowa

Nowa podstawa programowa

Nowa podstawa programowaNowa podstawa programowa

Nowa podstawa programowaNowa podstawa programowaNowa podstawa programowa

Nowa podstawa programowaNowa podstawa programowa

fot. flickr/PTracz

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie