Kultura Polityka i Społeczeństwo

Nominował Andrzeja Dudę do “Ostrego cienia mgły”. Prezydent nie będzie zadowolony z jego recenzji

– Moim zdaniem, gdyby rządzący umieli skutecznie poradzić sobie z tą sprawą, nie byłoby potrzeby robienia takiej zbiórki. Myślę więc, aczkolwiek mogę tylko domniemywać, że nagranie zwrotki przez prezydenta było jedynie ruchem PR-owym – powiedział Zeus, raper, który zaprosił Andrzeja Dudę do akcji #hot16challenge2.

#Hot16challenge2 to charytatywna akcja, która bije rekordy popularności. Jej inicjatorami są polscy raperzy, którzy w ten sposób postanowili włączyć się w walkę z koronawirusem. O co w niej chodzi? Należy nagrać 16 wersów dotyczących epidemii i nominować kolejne osoby, zachęcając przy tym do wpłat na walkę z koronawirusem.

A akcji wzięli już udział nie tylko polscy hip-hopowcy, ale również aktorzy, dziennikarze i celebryci.

We wtorek do zabawy dołączył Andrzej Duda, który nie byłby sobą, gdy nie wprawił internautów w osłupienie. – Nie pytają cię o imię walcząc z ostrym cieniem mgły – rapuje prezydent, mając na myśli…no właśnie, co? Prawdopodobnie może chodzić o koronawirusa, jednak co kryje się tak na prawdę pod próbą poetyckiego przekazu – to wie tylko prezydent. Prawdopodobnie.

Występ Dudy w serwisie YouTube skomentował Zeus, raper który nominował prezydenta do niecodziennego zadania. I nie krył zaskoczenia. – Dlaczego wydawało mi się to mało prawdopodobne? Ponieważ, jak mówiłem wcześniej – mam niestety wrażenie, że opinie takie, jak zawarta w mojej zwrotce, rządzących nie interesują. Niestety, mimo iż prezydent opublikował swoje nagranie, nadal tak uważam. (…)Tłumacząc w najprostszy sposób – zbieramy pieniądze, ponieważ obecny rząd nie jest w stanie zapewnić tym ciężko pracującym ludziom ochrony, a co więcej, z tego co wiem, zabiera im nawet możliwość wypowiedzi w sprawie ich sytuacji – powiedział muzyk.

Zeus nie czuje się w pełni zadowolony ze swojego pomysłu i nie wyklucza, że film nagrany przez prezydenta jest jedynie częścią politycznej gry. – Moim zdaniem, gdyby rządzący umieli skutecznie poradzić sobie z tą sprawą, nie byłoby potrzeby robienia takiej zbiórki. Myślę więc, aczkolwiek mogę tylko domniemywać, że nagranie zwrotki przez prezydenta było jedynie ruchem PR-owym. Z jednej strony mógłbym powiedzieć, że żałuję tej nominacji, ponieważ została ona w ten sposób wykorzystana, a z drugiej strony nie żałuję słów, jakie wypowiedziałem w moim nagraniu – i cieszę się, że dzięki temu dotrą do większej liczby osób, i może kilku z nich dadzą do myślenia – skomentował raper.

Źródło: Onet.pl, zdjęcie: Grabowski Foto/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie