Gospodarka

Nikt ci tyle nie da, ile rząd obieca. Warmia i Mazury jednak nie dostaną obiecanego wsparcia

Fot. Flickr

300 milionów złotych – to kwota jaką Warmii i Mazurom obiecał Jarosław Gowin w związku z lockdownem w tym regionie. Wygląda na to, że nic z tego nie wyjdzie.

Od soboty w kraju obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią. Regionem, który został “specjalnie” potraktowany przez rząd są Warmia i Mazury. Do 14 marca w województwie zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina, teatry, ośrodki kultury czy baseny.

Oburzenia takim rozwojem spraw nie krył prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

– Chcielibyśmy wspomagać przedsiębiorców, zwalniając ich z lokalnych opłat, ale z czego my mamy się utrzymać? Oczekujemy od rządu wsparcia takiego, jakie otrzymały gminy na Podhalu – mówił przed kilkoma dniami. – Dlaczego wsparcie otrzymują te regiony, które głosują na Andrzeja Dudę i PiS? Dlaczego my nic nie dostajemy? My, nasi przedsiębiorcy, też mamy swoje rodziny, jest więcej rodzin niż tylko Radia Maryja i ojca dyrektora – dodawał oburzony.

I Jarosław Gowin zapowiedział wsparcie dla Warmii i Mazur. 300 milionów wsparcia – tyle pieniędzy miało trafić do województwa. – Warmia i Mazury dostaną dodatkowe wparcie rządowe! Dzięki szybkim działaniom Jarosława Gowina ponad 300 milionów złotych dodatkowo trafi do gmin w naszym województwie! Wsparcie to zostanie przyznane w niemal identyczny sposób jak w przypadku gmin górskich! Dziękujemy! – ogłosił z dumą Michał Wypij, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

Co z tego wyjdzie? Wygląda na to, że nic i zapowiedź pomocy można włożyć między bajki. Według informacji RMF FM od wsparcia wykręca się zarówno Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, jak i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rząd niby obiecuje wydłużenie czasu na korzystanie z Tarczy Antykryzysowej dla Warmii i Mazur, ale “konkretów brak”…

Źródło: buisnessinsider.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie