Po godzinach

Niezła wtopa! W “Wiadomościach” niechcący puścili fragment kontrowersyjnego filmu

Fot. pasek-tvpis.pl

Czy coś może pójść nie tak w materiale o koniunkcji Jowisza i Saturna? “Wiadomości” udowodniły, że wszystko jest możliwe.

W nocy z poniedziałku na wtorek z 21 na 22 grudnia na niebie można było zaobserwować tak zwaną Wielką Koniunkcję Jowisza i Saturna – zjawisko, podczas którego planety znajdują się niemal w jednej linii. Ciekawa sprawa dla pasjonatów kosmosu, bo ostatni raz planety były tak blisko siebie w 1623 roku. Gwiazda Betlejemska to w rzeczywistości właśnie wynik wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna.

I “Wiadomości” wyemitowały na ten temat materiał, który odbił się szerszym echem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Wszystko przez fragment komedii Monty Pythona “Żywot Briana”, którym wsparła się autorka materiału, Kinga Kwiecień.

Film wywołał skandal w latach 70. Fabuła opowiada historię chłopca urodzonego w sąsiedztwie słynnej betlejemskiej stajenki, który ostatecznie został ukrzyżowany, śpiewając “Always Look On The Bright Side Of Life”. Klasyka gatunku, typowy angielski humor.

Redakcja zorientowała się w zabawnej wpadce i poprawiła swój “błąd”. W serwisie internetowym programu z zapisu głównego wydania z poniedziałku usunięto relację. Szkoda, jak wreszcie “Wiadomości” pokazały coś zabawnego, to ktoś musiał to wyciąć.

Źródło: Onet, zdjęcie: Damir Hajdarbasic/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie