Polityka i społeczeństwo

Niewygodna prawda o Annie Zalewskiej wyszła na jaw. Była minister edukacji wolałaby ten fakt ukryć

W poniedziałek 3 lipca miała miejsce inauguracja kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji europosłowie wybrali spośród siebie osoby, które będę piastować najważniejsze stanowiska w Unii. Dodatkowo na stronach internetowych europarlamentu opublikowano składy wszystkich komisji, w jakich w rozpoczętej kadencji mają pracować eurodeputowani. Co ciekawe, jedną z nich jest komisja edukacji, lecz w jej składzie próżno szukać dotychczasowej minister edukacji Anny Zalewskiej.

Jak się okazuje, była szefowa resortu edukacji, odpowiedzialna za słynną reformę, w ramach której skasowano gimnazja, sama sprawami edukacji w Brukseli zajmować się nie zamierza. Anna Zalewska zapisała się do innych komisji: Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

x

x

x

x

x

x

Niedźwiedźą przysługę wyświadczył jej partyjny kolega, europoseł Ryszard Legutko, który tak skomentował sytuację:

Mogła zapisać się również do komisji edukacji, nic nie stało na przeszkodzie“.

Legutko nota bene jes  członkiem aż czterech komisji w PE.

Warto zwrócić uwagę, że byli szefowie polskiej dyplomacji Anna Fotyga, Witold Waszczykowski, Włodzimierz Cimoszewicz i Radosław Sikorski są członkami komisji spraw zagranicznych. Zaś Joachim Brudziński, który do niedawna stał na czele MSWiA, zapisał się do Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. A Anna Zalewska? Tu jest problem…

Jak pisze NaTemat:

W Parlamencie Europejskim oczywiście działa komisja zajmująca się kwestiami oświaty: Komisja Kultury i Edukacji. W jej składzie jest dwóch Polaków: Tomasz Frankowski z PO i Ryszard Legutko z PiS. Anny Zalewskiej, choć jeszcze do niedawna była ona najważniejszą osobą w Polsce odpowiadającą za edukację, w komisji edukacji brak”.

Jak się okazuje, kampanijny zarzut stawiany Annie Zalewskiej, że jej start do PE ma na celu ucieczkę od problemów, jakie nawarzyła w polskiej edukacji, był trafiony w sedno…

Źródło: NaTemat/europarl.europa.eu

fot. Adam Guz/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie