Polityka i Społeczeństwo

Niewiarygodne! Taki obrzydliwy film został umieszczony na oficjalnym profilu dużej polskiej partii

Krzysztof Bosak

Konfederacja robi wiele, by racjonalni wyborcy jednak na nią nie głosowali. Partia wrzuciła właśnie na swój profil na Twitterze video, które oburza.

Konfederacja wrzuca do sieci kontrowersyjne video

Wszystko zaczęło się od z pozoru niewinnego tweeta.

Posłuchajcie wypowiedzi jednej z sympatyczek #Konfederacja i napiszcie sami w komentarzu, dlaczego Wy popieracie Konfederację

– zagaiła partia na Twitterze.

Na dołączonym video widać panią, która – jak sama od razu przyznaje – jest “totalnie przeciwna socjalizmowi”. Dodała, że nie życzy sobie po prostu, by z jej podatków finansowano ludzi, którzy “sobie nie radzą” lub “nie chce im się” pracować.

O ile w tym ostatnim nie ma niczego złego, potem zaczyna być już gorzej. Kobieta dodała, że jest przeciwna “bandzie czworga”, jak zwolennicy Konfederacji nazywają PO, PiS, Lewicę i PSL. Jej zdaniem to politycy “skorumpowani, niekompetentni i obrzydliwi”. 

Drużyna młodych facetów, LGBT i Żydzi

Następnie dowiadujemy się, że Konfederacja to “drużyna mega młodych” facetów… Cóż, o Januszu Korwinie-Mikke można powiedzieć wiele, ale nie jest on “mega młody“. Może jednak się czepiamy…

Potem padają najbardziej szokujące słowa. Kobieta dodaje, że nie chce w Polsce “żydostwa” i “LGBT”.

Tweet szybko wyłapał Michał Szczerba:

Problem Konfederacji

Można uznać, że problem Konfederacji polega właśnie na tym: łączeniu interesujących pomysłów ekonomicznych z ekstremą i teoriami spiskowymi.

Widać to dobrze, patrząc na liderów partii. Obok bardzo merytorycznego Sławomira Mentzena, przedsiębiorcy i eksperta od podatków, mamy Grzegorza Brauna czy Janusza Korwina-Mikkego, czyli polityków, którzy zbudowali swoje kariery na szokowaniu.

Notowania Konfederacji pozostają jednak na dość stabilnym poziomie ok. 10 proc. Może więc w tej – chyba jednak cynicznej – strategii jest metoda. Jednocześnie zamyka to jednak ugrupowanie na wyborców centrowych, których może odrzucać ekstremizm części konfederacyjnego środowiska.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie