Niespodziewany cios w Duklanowskiego z obozu PiS. „To nieodpowiedzialność”

Rada Programowa Radia Szczecin odcięła się od niesławnego materiału o pedofilu Krzysztofie F., w którym ujawniono, że jego ofiary to „dzieci znanej parlamentarzystki”. Organ przyjął stanowisko, w którym krytykuje „sposób i czas przygotowania” reportażu przez redaktora naczelnego stacji Tomasza Duklanowskiego.

Rada Programowa Radia Szczecin odcina się od Tomasza Duklanowskiego

Uchwałę Rady Programowej Radia Szczecin opublikował na Twitterze senator PO Stanisław Gawłowski. W dokumencie można przeczytać, że „Rada Programowa z ogromnym smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci syna parlamentarzystki Pani Magdaleny Filiks”.


Przypomnijmy, że w materiale redaktora naczelnego radia, Tomasza Duklanowskiego, opublikowano dane, które z łatwością umożliwiały zidentyfikowanie ofiary pedofila.

Ujawnienie informacji umożliwiających identyfikację dzieci oraz przemocy seksualnej to nieodpowiedzialność, która nie powinna mieć miejsca” – podano w stanowisku stacji. „Dziennikarstwo to misja, a materiały dotyczący dzieci wymaga szczególnej troski i wrażliwości, której w tym materiale niewątpliwie zabrakło” – dodano.

Portal wp.pl informuje, że pracowano nad aż trzema wersjami stanowiska. W pierwszej miano domagać się odwołania skompromitowanego redaktora naczelnego. Ostateczny wariant jest zdecydowanie bardziej wyważony. Rada Programowa apeluje tylko do prezesa radia do „podjęcia stosownych kroków, które przywrócą spokój i umożliwią redaktorom codzienną, normalną pracę”.

W uchwale czytamy też o „wzmożonym ruchu kadrowym”. Ze stacji odchodzą bowiem dziennikarze. To ich protest przeciwko temu, co miało miejsce. Jak podaje Wirtualna Polska, z radia zwolniło się jak na razie trzech pracowników.

Rada Programowa to organ opiniodawczo-doradczy. Jej członków powołuje Rada Mediów Narodowych. W praktyce więc większość członków to nominaci partyjni. Może stąd ostateczna wersja dokumentu – jak wskazuje wp.pl – ma dość wygładzoną formę.

Rady programowe są zdominowane i kontrolowane przez PiS. To, że Rada Programowa Radia Szczecin przyjęła takie stanowisko, naprawdę mnie zaskoczyło – wskazał jednak w rozmowie z Wirtualną Polską senator Stanisław Gawłowski.

Środowisko dziennikarskie krytykuje autora reportażu

Samo środowisko dziennikarskie w większości raczej krytykuje formę reportażu i wskazuje na to, że pracownik mediów nie powinien ujawniać danych osób, które były molestowane przez pedofila. Autor kontrowersyjnego materiału podał zbyt wiele informacji, by syna posłanki KO nie udało się zidentyfikować. Możliwe, że odpowie też za to karnie.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *