Polityka i Społeczeństwo

Niespodziewane zmiany w zapisach na szczepienia. 40-latkowie już mogą się rejestrować!

Zaskoczenie w programie szczepień! Nagle, bez zapowiedzi ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób urodzonych do 1982 roku. Zmiany potwierdził Michał Dworczyk.

Niedawno rząd zapowiadał zmiany w programie szczepień – od 12 kwietnia codziennie na szczepienia mogły rejestrować się osoby z poszczególnych roczników z przedziału 1962-73. I tak 12 kwietnia przygotowano okienko dla osób urodzonych w 1962 roku, dzień później – tych z rocznika 1963, 14 kwietnia – z rocznika 1964 itd.

Tymczasem dziś media społecznościowe obiegła wiadomość, że… terminy szczepień przydzielane są dla pacjentów urodzonych do 1982 roku!

 Choć dziwi, że rejestracja ruszyła po cichu, bez rozgłosu, nie jest to żart. Dziennikarze Polsat News usłyszeli na infolinii NZF, że „jeżeli ktoś wypełnił wcześniej formularz, otrzymał skierowanie”.

O sprawie poinformował m.in. Adam Zandberg z Lewicy.

Na moim koncie pacjenta dostałem termin szczepienia. Z tego co czytam, to dotyczy wielu czterdziestolatków. Jeśli to błąd, to trzeba go naprawić. A jeżeli Ministerstwo Zdrowia otworzyło jakąś nagłą, doraźną rejestrację na szczepionki dla kolejnych roczników, to chyba wypadałoby to ogłosić? – napisał na Twitterze. W sieci pojawia się też wiele innych postów. Zmiany w zapisach potwierdził już Michał Dworczyk.

– W ostatnich dwóch dniach ta rejestracja dla osób powyżej 60 roku życia zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji. Zostały dziś w nocy wyznaczone skierowania dla osób od 40. do 60. roku życia – powiedział na antenie RMF FM. Polecamy więc sprawdzić swoje internetowe konta pacjenta!

Źródło: OKO.press

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie