Polityka i Społeczeństwo

Zaskakująca nieobecność na posiedzeniu klubu PiS. To dowód na ostateczny rozpad koalicji?

PiS
Flickr.com/PiS

Trwa wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Politycy omawiają sprawy związane z Polskim Ładem. Portal wpolityce.pl twierdzi, że na wydarzeniu zabrakło Jarosława Gowina, wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

Ziobro jest, a Gowina brak

W piątek i sobotę ma miejsce wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Ryszard Terlecki twierdzi, że celem jest omówienie wielu strategicznych kwestii i tych dotyczących Polskiego Ładu. – Ale [to] także takie spotkanie, które będzie dowodem konsolidacji klubu i ścisłej współpracy z naszym rządem – mówił szef klubu PiS. Terlecki przyznał, że na spotkaniu poruszono też kwestię nepotyzmu. Jarosław Kaczyński stwierdził, że konieczne jest wdrażanie uchwały sanacyjnej.

Tyle że portal wpolityce.pl twierdzi, że choć na posiedzeniu klubu pojawił się lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro, brakuje tam Jarosława Gowina, który jest przecież wicepremierem i ministrem odpowiedzialnym za gospodarkę. Zagadka tajemniczej nieobecności wyjaśniła się – Gowin wybrał imprezę swojej partii, która odbywała się w tym samym czasie. Politycy Porozumienia przekonują, że posiedzenie zarządu, podczas którego wybrano prezydium zarządu krajowego ugrupowania, zaplanowano wcześniej. Zaskakująca zbieżność dat to tylko przypadek?

Kolejny dowód na rozłam

Gowin od początku tej kadencji Sejmu jest największym buntownikiem w rządzie. Nie zgadzał się już na wiele kluczowych pomysłów PiS. To on w sporej mierze sprawił, że nie doszło do wyborów korespondencyjnych w czasie pandemii COVID-19 (pomijając kwestię, czy operacja była możliwa pod kątem logistycznym). Część posłów z PiS z pewnością do teraz mu tego nie wybaczyło.

Wielu polityków i dziennikarzy spekuluje też, że lider Porozumienia w pewnym momencie po prostu odejdzie z obozu Zjednoczonej Prawicy i przejdzie do opozycji. Ma w końcu spore zdolności koalicyjne. Może współpracować np. z KO, PSL czy Polską 2050 Szymona Hołowni.

Samo Porozumienie stara się kreować na partię, która jest probiznesowa i chce pomagać klasie średniej. Polski Ład w sporej mierze uderzy jednak w tę właśnie grupy. Możliwe, że stąd absencja Gowina na obecnym wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS.

Źródło: wpolityce.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie