Polityka i Społeczeństwo

Niespodzianka! Rząd PiS zmienił nagle zdanie w ważnej sprawie. Ta decyzja wywoła olbrzymie kontrowersje

screen/ Kancelaria Premiera

We wtorek na specjalnej konferencji prasowej Przemysław Czarnek ogłosił powrót uczniów do nauki zdalnej. Ma to związek ze znacznym wzrostem zachorowań na koronawirusa.

10 stycznia, zgodnie z planem rządu zakończył się kolejny etap nauki zdalnej, a uczniowie i nauczyciele powrócili do szkół. – Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen – mówił minister edukacji Przemysław Czarnek. Minęły dwa tygodnie i tlen znów zostanie w pewnych regionach odcięty.

We wtorek rano sprawa wydawała się niemal przesądzona. Rządzący konsultowali się jeszcze m.in. z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, ale wszystko było tylko formalnością. Po południu na wspólnej konferencji prasowej Przemysław Czarnek potwierdził powrót do nauki zdalnej.

Wprowadzamy naukę zdalną do końca ferii zimowych. Rozporządzenie w tej sprawie będzie obowiązywać od czwartku – poinformował minister zdrowia. Ma ono dotyczyć jednak tylko uczniów starszych klas. – W szkołach nadal kontynuować naukę stacjonarną będą uczniowie z klas 1-4 oraz zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym – obwieścił Czarnek.

Rząd wprowadza naukę zdalną w klasach 5-8 i szkołach ponadpodstawowych, ma ona potrwać do końca ferii zimowych, a więc do 27 lutego. To reakcja ministerstwa edukacji na wzrost zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie zostanie podpisane w środę i zacznie obowiązywać już w czwartek 27 stycznia. Szkoły i rodzice mają więc jeden dzień na przygotowanie.

Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie – powiedział Przemysław Czarnek.

Czytaj również:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Sensacyjne doniesienia WHO o pandemii w Europie! Na taką informację wszyscy czekali

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie